„Z turné Jardy Duška se nám podařilo ukořistit dva termíny a jsme nadšeni stejně jako Jaroslav, který už ve Žďáru nad Sázavou párkrát hrál. Představení Čtyři dohody a Pátá dohoda se v Praze hrají už deset let a získat vstupenky je téměř nadlidský úkol,“ popisuje srpnovou událost marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou Lucie Herberová. Divadelní hry na motivy stejnojmenných bestsellerů knih Dona Miguela Ruize jsou v podání Dušky vždy a všude vyprodané.

Původní knihou a Duškovou hrou hledají čtenáři a diváci osobní svobodu, učí se zpříjemňovat svůj život a bránit se manipulativním krokům okolí. Příběh pomáhá lidem zbavit se špatných životních návyků.

Houbaření v okolí Vojnova Městce.
Rostou! Z lesa si můžete odnést plný koš


Představení bude formou benefice, vydělané peníze ze vstupného se rozdělí na dvě poloviny, jednu dostane zámek a druhou hlavní herec. „Jak Jaroslav, tak my dáme peníze těm, kteří si je zaslouží a naši pomoc potřebují. Koho si vybere Jarda, nevíme. My jsme teprve ve fázi výběru a přijímáme jakékoliv rady,“ říká Herberová.

Divadelní hry shlédnou diváci na nádvoří zámku, v případě nepříznivého počasí budou nachystané velké stany, pod které se schovají, představení tedy proběhne za každého počasí. Organizátoři vstupenky nečíslují, lidé si posedají podle sebe.


Gabriela Pišínová

Kdo je Jaroslav Dušek?
Český filmový a divadelní herec. Založil vlastní divadlo Vizita a působil v Rádiu Mama. Svými hereckými výkony je známý ve filmech Pelíšky nebo Vrať se do hrobu. Typický je pro něj alternativní způsob života, netypické stravování nebo bydlení.

Kde?
Pivovarský dvůr zámku Žďár nad Sázavou

Co a kdy?
Čtyři dohody 22.8. ve 20 hodin
Pátá dohoda 23.8. ve 20 hodin

Kolik to stojí?
400 Kč, vstupenky se předprodávají v recepci Muzea nové generace v řádné otevírací době