Pro bližší seznámení s festivalem pořadatelé uvádějí nejdůležitejší akce letošního ročníku:

pátek 26.6.2009 - Balady a romance
(louka na Lužánkách v BnP - před Pelíšek festem)

Jedná se o zopakování velmi úspěšné akce, kterou v loňském roce navštívilo více jak 1000 lidí. Netradiční spojení, které stále více využívají světové hudební skupiny bylo vytvořeno na velmi vysoké úrovní a přitom tzv. z našich zdrojů. Smyčcový orchestr Něhoslava Kyjovského při ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem společně na jednom podiu s rockovou kapelou Arzenal.

Vynikající světelné efekty letos podpořené i ohňovou show skupiny Ad Infinity.Vzhledem k velkému ohlasu a mnoha žádostem o zopakování je úspěch akce zajištěn.

sobota 27.6.2009 - Pelíšek fest
(louka na Lužánkách v BnP)

Letos již třetí ročník bigbítového festivalu, který je zaměřen zejména na kapely regionu. Jedná se o velmi zdařilou akci, která si získává stále větší oblibu a pro region je již tradiční. Loni jej navštívilo takřka 2.000 lidí. V letošním roce vystoupí jako hlavní host kapela Visací zámek. více na www.pelisek.bystricenp.cz.

pátek 31.7.2009 - Folk country pátek
(Masarykovo nám. v Bystřici.)

Letos druhý ročník folk counryového festivalu, který je zaměřen zejména na kapely regionu. Je situován přímo na náměstí. V letošním roce vystoupí jako hlavní host v rámci svého celorepublikového turné skupina Kamelot.

----------

Další akce:

12.7.2009 Divadlo na náměstí - 1 - Masarykovo nám. v BnP.
Také již vyzkoušená a osvědčená akce z loňského roku, kdy akci navštívilo cca 800 návštěvníků. Tentokrát se představí ochotníky spolek z Víru se veselohře Taková ženská na krku. Podle ohlasů z již odehraných představení se máme opravdu na co těšit.

23.8.2009 Divadlo na náměstí - 2- Masarykovo nám. v BnP.
Vystoupí ochotnické divadlo Rozsochy s veselohrou Noc na Karlštejně. A opět jsou ohlasy vynikající.

24.7.2009 Diskotéka na náměstí- Masarykovo nám. v BnP.
Přímo na podiu na náměstí je taneční parket plný dobré muziky. Jsou připraveny světelné efekty, Tequila party. Vstup do 22.00 hodin zdarma.