Promítání ve středu zahájí komedie Největší z Čechů režiséra Roberta Sedláčka. Ve čtvrtek je na programu Román pro muže, v pátek přijde na řadu akční komedie z prostředí automobilových závodů Mirjam Landové s názvem Tacho. Posledním filmem bude v sobotu drama Kawasakiho růže Jana Hřebejka. Vzhledem k západu slunce je začátek promítání ve 21 hodin.

Kinematograf bratří Čadíků, který slaví dvacet let existence, letos navštívil a navštíví velkem osmačtyřicet českých měst a dalších třicet na Slovensku.
Dobrovolné vstupné, které se vybírá při letních projekcích, je věnováno na dobročinné účely. Od roku 1998 se společnosti podařilo vybrat celkem 5,5 milionu korun, které podpořily charitu.

„Za dobu trvání této sbírky jsme spolupracovali s projekty Pomozte dětem, Konto Bariéry, s nadačním fondem Kapka naděje, Archa Chantal a s občanským sdružením Dar života. Dále byly tyto peníze poukázány na konto pražské Nemocnice Na Homolce, Masarykova onkologického ústavu a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Loni putovaly na podporu povodněmi postiženého Hrádku nad Nisou,“ řekla jednatelka společnosti Simona Čadíková.

Kinematograf bratří Čadíků promítá výhradně filmy z české produkce či koprodukce. Posádku maringotek, která zajišťuje projekci, tvoří převážně vysokoškoláci. Promítá se na plátně o velikosti necelých padesát čtverečních metrů. Pořadatelům nedělá problém ani tak déšť jako povětrnostní podmínky. Projekty kinematografu se uskutečňují především díky podpoře sponzorů.

Martina Kovaříková