„Výtěžek benefice podpoří sociální služby a programy Portima. Děkujeme za veškerou podporu, moc si jí vážíme. Jsme rádi, že veřejnost naše práce zajímáva každý rok přichází více hostů. Je to pro nás velké povzbuzení. Už zjara začneme chystat další ročník benefice," uvedla Ruth Šormová, ředitelka společnosti Portimo.

Při benefici, která se konala minulý pátek v novoměstském kulturním domě, během dne pomáhalo téměř padesát lidí, z toho více než polovinu tvořili dobrovolníci. Akci podpořilo více než 120 dárců a příznivců.

„Během dne Dětské divadelní představení vidělo 215 diváků, živé sousoší vytvořilo třináct postav, v podvečer hrálo šest skvělých hudebníků. Večerní divadlo Božská Sarah ve skvělém hereckém obsazení Ivy Janžurové a Igora Orozoviče sledovalo v zaplněném sále 502 diváků," přiblížila ředitelka.

V benefiční obrazárně vzniklo během dne 56 dílek na téma Až budeme staří. Kafárna nabídla a prodala téměř víc než tisíc kousků slaných i sladkých dobrot, vypilo se hodně čaje a kávy a také padesát litrů vína. „Velkému zájmu se těšila výstava fotografií Jindřicha Štreita Vepsáno do vrásek, z pětadvaceti vystavených fotografií se čtrnáct prodalo v takzvané tiché aukci. Ta i po benefici pokračuje, fotografie je možno prohlížet a dražit až do konce října v kulturním domě," dodala Šormová.