Vystoupení se mělo konat již 4. dubna, ale kvůli nemoci hlavní protagonistky se muselo odložit. Na malé účasti se nejspíš podepsalo právě konané mistrovství světa v ledním hokeji.

Předskokan Marek Ztracený rozehřál posluchače svými hity jako Pohádky, Ztrácíš a jiné. Předvedl mimo zpěvu a hry na klavír i výbornou komunikaci s posluchači – sestoupil totiž z pódia a chvíli se pohyboval přímo mezi lidmi.

Ačkoliv se snažil, co to šlo, posluchači se ne a ne „chytit“. Chvíli před 21. hodinou jeho koncert skončil a nepříliš spokojený Marek i jeho druhové se odebrali pryč ze sálu.

Asi o 20 minut později dorazila na pódium ve skvělé náladě Anna K. se svou kapelou. A jak se cítila těsně před vystoupením a po nemoci? „Zvládnu to. Kdybych nebyla v kondici, tak bych turné vůbec nejela. Škoda, že je dneska ten hokej, všichni jsme se na něj hrozně chtěli dívat,“ poznamenala k malé účasti fanoušků Anna K.

V následujících minutách potom zazněly písně z celé 15leté kariéry Anny K., a to od těch nejznámějších, jako například Večírek za koncem nebo Večernice, až po ty nejméně známé, které se v rádiích neuchytily.

---------------

Anna K.: Mikrofon postrádám, ale bylo to pro dobrou věc

Průřez její patnáctiletou kariérou přináší turné Aukro best off tour of Anna K. 2009. Zpěvačka tak zavítala o uplynulém víkendu do meziříčského Jupiter clubu, kde se uskutečnil její pro nemoc odložený koncert.

Jak se cítíte po nemoci?
Zvládnu ho i s tím faktem, že jsem byla nemocná. Kdybych nebyla v kondici, vůbec bych nepřijela. Jenom je zvláštní, že to turné už vlastně skončilo - před časem pražským koncertem. Tím, že jsem byla nemocná, dva koncerty jsme museli přeložit. Nedal se najít jiný termín než tady ten prodloužený víkend. A další věc: je škoda, že je dneska hokej, na který jsme se všichni hrozně chtěli dívat. Ale jinak se těším, dlouho jsme nehráli.

Jak jste se připravovala na dnešní koncert a celkově na celé turné?
Na ten dnešní jsem se nijak významně nepřipravovala, protože už hraji tak dlouho, že se jednotlivě na koncerty nemusím připravovat. Zato na celé turné jsme se připravovali. Udělali jsme například program - je to turné best of, takže se nabízí průřez mojí 15letou kariérou. Hrajeme skoro v celu samé hitové písně, respektive písně, které jsou známější. Samozřejmě zazní i skladby méně známé, ale v tom dnešním koncertu převažují ty hity.

Na vašem turné hraje i Marek Ztracený, proč právě on?
Protože jsme se seznámili před dlouhou dobou, kdy ještě Mára začínal. Za tu dobu se mu podařilo poměrně hodně zviditelnit. V době, kdy jsme se domlouvali, jsem ho ani moc neznala. Potkali jsme se na jedné charitativní akci pro seniory, nazpívali jsme společně s dalšími dvanácti interprety písničku Ty jsi jako já od Michala Hrůzy. Natočili jsme k tomu i videoklip. No a tam jsme se s Márou vlastně poprvé viděli. On mi pak zavolal a poprosil mě, jestli bychom ho nevzali na šňůru.

Chystáte pro své fanoušky nějakou novinku?
Asi ještě letos vydám desku. Uvidíme, jestli vyjde letos, ale rozhodně na ní začneme pracovat v létě. Strašně to utíká, moje řadové album vyšlo už před třemi lety, takže bych měla udělat něco nového.

Zpívá se vám lépe na českých, nebo zahraničních pódiích?
Já zpívám hlavně v Česku. Je pravda, že jsme byli v USA a na Ukrajině a tak různě, ale to je spíš jen taková zkušenost nebo výlet. Jinak mám publikum tady doma v Česku, zpívám české písničky, mám ráda české texty, takže mimo asi dvou věci, které jsou v angličtině, zpívám všechno česky.

Na internetovém portále Aukro.cz jste věnovala do charitativní aukce pár svých věcí, nebude vám po nich smutno?
Docela jo, hlavně po mikrofonu, ten lehce postrádám, protože jsem na něj byla zvyklá. Ten, na který teď zpívám, je vlastně stejný, s vyšívačkou, bezdrátový. Ale stejně mám pocit, že trošku jinak zní. Vzhledem k tomu, že to ale bylo na dobrou věc, tak jsem ráda, že to tak dopadlo, že jsem někomu mohla udělat radost a že jsem ty peníze věnovala na dobrou věc.

Jan Miškela