Hlavními hosty byli herečka Gabriela Vránová a režisér a fotograf Ondřej Kepka.

Umělci, které pojí kromě spolupráce také pouto matky a syna, představili v komorní a zároveň veselé atmosféře přítomným zájemcům svůj čerstvý projekt: DVD nazvané Království poezie Gabriely Vránové.

„Zarámovali jsme to jako road movie: máma putuje od svého rodiště na Slovensku přes Brno a Vysočinu až do Prahy a přitom potkává jednotlivé básníky,“ přiblížil podobu svého filmu režisér Ondřej Kepka.

Poezii psanou, malovanou i zpívanou představuje divákům přední česká herečka a režisérova matka Gabriela Vránová. „Nemám ráda slovo recitace. Já totiž předávám poezii,“ pověděla Vránová a vzápětí tak také učinila. Přednesla básně od Vítězslava Nezvala, Vojtecha Michálika a Petra Křičky.

„Souhlasím s Josefem Seifertem v tom, že poezie je s námi od počátků. Já jsem ji měla coby malá opravdu všude: v knihovně, i na zahradě za domem. Nikdo mě do ní nemusel nutit,“ vyznala se Gabriela Vránová.

Kromě ní se ve filmu objevují například Viktor Preiss, Luděk Munzar nebo David Kraus – rockový rebel se tu projevuje jako citlivý autor. Kmotry DVD se stali Dagmar Havlová a Jiří Hubač.

Spolu s potleskem si hosté v sobotu odvezli i něco na památku. Pro dámu pořadatelé připravili květiny. Ondřej Kepka dostal triko s motivem rozcestníku umístěného na nejmenším náměstí na světě právě ve Třech Studních. „Ani nevíte, jakou jste mi udělali radost. Já totiž sbírám trička,“ smál se nad dárkem režisér a fotograf.