Koná se pod záštitou starosty města v neděli 9. srpna od 10 hodin na netradičním místě – na parkovišti za kulturním domem.
Pouťový program odstartovala už v pátek taneční zábava se skupinou Metaxa, kterou uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Bystřice nad Pernštejnem na výletišti Pod Horou.

V neděli 9. srpna od 10 do 12 hodin se uskuteční koncert populární slovácké krojované dechové hudby PALAVANKA. Jejím domovem je kraj Pálavských vrchů, jak už z názvu vyplývá. Její novodobá historie začala po pětileté odmlce v roce 2001, kdy kapela obnovila činnost. Palavanka - to není jenom pravá moravská krojovaná dechovka, ale jsou to především mladí muzikanti, kteří svým temperamentem a láskou k muzice získávají stále větší obdiv u posluchačů.

V přestávce, asi v 10:45 se uskuteční rytířské klání, v němž se představí Rytíři Země zubra.

Od 13 hodin se uskuteční 3. ROČNÍK PŘEHLÍDKY DECHOVÝCH HUDEB. Vystoupí Dechový orchestr Šeucouská muzika ze Skutče, Dechová hudba Galáni z Přibyslavic a Bystřická kapela z Bystřice nad Pernštejnem.
Přehlídku uvádí a s každou kapelou zpívá populární JOŽKA ŠMUKAŘ.

Dechový orchestr ŠEUCOUSKÁ MUZIKA byla založena v roce 1982 a od roku 1984 ji vede současný kapelník Josef Skála. Město Skuteč bylo vždy městem „šeuců“ a kemeníků - odtud název kapely. Šeucouská muzika hrála hned sedmkrát v soutěži Polka - fest a natočila samostatný televizní pořad Příště u Vás, hrála ve filmu Andělské oči, postoupila do finále 10. ročníku Zlatá křídlovka v Hodoníně.

Dechová hudba GALÁNI, již založil Š. Růda ml., existuje od listopadu roku 2007. Je to kapela mladých a talentovaných muzikantů, kteří chtějí potěšit a pobavit svoje posluchače. Tato kapela si získala během krátké doby velkou popularitu a hraje na přehlídkách, festivalech, ale také poutích, hodech, koncertech, plesech atd.

Dechová hudba BYSTŘICKÁ KAPELA je pravidelným účastníkem této přehlídky a je bystřickým posluchačům dostatečně známá.
Během odpolední přehlídky můžete zakoupit víno z Vinařství Šmukař ze Staroviček.

PO CELÝ DEN – JARMARK A BOHATÉ OBČERSTVENÍ
Pro děti: kolotoče a jiné atrakce, projížďky na koních, soutěže s Rytíři Země zubra