V okresním městě totiž v tyto dny vrcholila Mezinárodní pěvecká soutěž, jejímž organizátorem je žďárský barytonista Jakub Pustina. Ačkoliv se na akci sjelo čtyřicet výborných zpěváků ze sedmnácti zemí, první pozici obsadila domácí soutěžící – sedmičlenná odborná porota v sobotu vybrala sopranistku Olgu Jelínkovou z České republiky.

Vítězka získala nejen nový osobní automobil Fiat Panda, ale také možnost zazpívat si na nedělním galakoncertu společně s takovými hvězdami, jako je Jakub Pustina, Jaroslav Dvorský nebo mexický tenor Rafael Alvarez.

Druhé místo si v pěvecké soutěži vybojoval srbský barytonista Stevica Krajinovic, jemuž tak náleží výhra dvacet tisíc korun. Na třetí pozici se umístil barytonista Pavel Katsiushyn z Běloruska, který tak získal cenu deset tisíc korun.

Všechny tři oceněné soutěžící stejně jako hvězdy galakoncertu si mohou majitelé vstupenek poslechnout v neděli od devatenácti hodin ve žďárském městském divadle. Další koncerty se budou v těsném sledu konat v Humpolci, Telči, Třebíči a Bystřici pod Hostýnem.

Velkým lákadlem na nedělní koncert vítězů byla také účast světového operního pěvce Petera Dvorského. Ten ale ze zdravotních důvodů na akci nevystoupí, stále je hospitalizován v nemocnici se zápalem plic.