Předchozí
1 z 4
Další

Josef Jelínek, ředitel ICKK, Velká BítešJosef Jelínek, ředitel ICKK, Velká BítešZdroj: Deník/Radka Sáblíková

Josef Jelínek
ředitel ICKK 

Peníze z prodejů městských bytů se investovaly tam, kde byly potřeba. To znamená například do rekonstrukcí školy a školky a do dalších projektů, kde byly finance nutné. Byty, které se prodávaly, jsou starší více jak čtyřicet let. Měly stará bytová jádra, staré vybavení. Město musí být schopné se postarat o byty, které má ve vlastnictví.

Ohledně tématu městských bytů se ve Velké Bíteši neshodne koalice s opozicí.
Předvolební reportáž: Velká Bíteš městské byty prodává, nové ale nestaví

Kompletní informace o volbách na Žďársku najdete ZDE

Libor Kotačka, OSVČ, Velká BítešLibor Kotačka, OSVČ, Velká BítešZdroj: Deník/Radka Sáblíková

Libor Kotačka
OSVČ

Městské byty jsou základní a důležité téma Velké Bíteše. Město by mělo mít ve vlastnictví městské byty alespoň pro patnáct nebo dvacet procent svých obyvatel. I pokud by žádné neprodali, tak se ještě nějaké měly postavit.

Peníze z prodejů se nakonec dávaly do rozpočtu a lepily se jimi nějaké díry. To je špatně. Peníze z prodejů se měly použít na výstavbu nových bytů.

Aleš Koubek, advokát, Velká BítešAleš Koubek, advokát, Velká BítešZdroj: Deník/Radka Sáblíková

Aleš Koubek
advokát

Chceme, aby město mělo pro své občany dostatek nájemních bytů, neboť tržní nájemné je pro mnoho lidí neúnosné. Peníze z prodeje bytů bychom používali na výstavbu nových, nebo na strategické projekty, jako je například domov pro seniory.

Milan Vlček, starosta, Velká BítešMilan Vlček, starosta, Velká BítešZdroj: Deník/Radka Sáblíková

Milan Vlček
starosta 

Prodáváme dle dlouhodobého plánu jen malou část nejstarších a technicky zanedbaných bytů z fondu města, který byl zahájen již za minulého volebního období, kdy součástí koalice byli zástupci KDU-ČSL. Opozice, a z ní nejvýrazněji právě KDU-ČSL, nás kritizuje, že peníze z prodeje bytů utápíme v rozpočtu namísto toho, abychom stavěli nové. Peníze z prodejů jsou však potřeba na projekty města, které se musí zaplatit již z minulého volebního období. Na městské byty jsme nezanevřeli, jsou pro nás stále prioritním tématem.