„Udává, škodí. Ale posledních pět let se to stupňuje. Dotyčný je už tuším v důchodovém věku, ale dává nám zabrat. Jeho jednání jsme řešili dokonce u přestupkové komise, ale nepomohlo to,“ povzdechl si místostarosta Marvan.

Výsledky voleb ve Skoroticích najdete ZDE

Jak upřesnil, muž, který v obci patří podle místostarosty do kategorie stěžovatelů a kritiků obecní samosprávy, nemá ve Skoroticích trvalý pobyt.

„Ovšem v komunálních volbách chtěl kandidovat. Vysvětlil jsem mu, že musí mít v obci trvalý pobyt. Bez toho to nejde. Nabídli jsme mu dva termíny, kdy si může trvalý pobyt na úřadě vyřídit, ale neudělal to ani jednou a ještě na nás byl hrubý,“ konstatoval místostarosta. Deníku se vyjádření stěžovatele nepodařilo získat.

V obci zvítězilo jasně Sdružení nezávislých kandidátů. Jak místostarosta Marvan dodal, samozřejmě o udání na platnost voleb obec ví. „Měl jsem telefonát od úřednice z ministerstva vnitra. Vysvětlila mi, oč se jedná a co nás čeká. Teď budeme čekat dvacet dní až vydá svoje stanovisko k volbám ve Skoroticích Krajský soud v Brně a pak ještě dalších patnáct dní. Uvidíme, co bude dál,“ povzdechl si místostarosta.