Na druhém místě se umístilo Sdružení nezávislých kandidátů pro obce ve vedení se Stanislavem Markem se 17,15 procenty hlasů. "Je to úspěch. Sice nemáme žádný mandát navíc, ale přízeň voličů byla vyšší než před čtyřmi lety. My bychom v koalicích nechtěli nic měnit, ale nyní je to na hnutí Lepší Nové Město aby zahájili nějaké vyjednávání," uvedl Marek.

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: Deník

Po nich získalo nejvyšší počet hlasů volební uskupení Nový směr. Ti získali 14,69 procent hlasů. Dalšími v pořadí je Občanská demokratická strana s 12,72 procenty hlasů v čele s Miroslavem Skalníkem. Na čtvrtém místě se v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě umístilo KDU-ČSL s 8,56 procenty hlasů. Za nimi se umístilo TOP09 s 6,70 procenty hlasů. Po nich následují Piráti a nezávislí s 6,66 procenty hlasů. A nakonec Komunistická strana Čech a Moravy s 3,53 procenty hlasů. Volební účast v Novém Městě na Moravě byla 48,10 procent. V Novém Městě volilo 3 849 voličů z celkových 8 013 voličů v seznamu.