V nově zvoleném zastupitelstvu nová koalice disponuje většinou patnácti hlasů. „Koaliční dohoda spočívá ve vzájemném pravidelném setkávání, informování a diskusích o strategických i průběžných záležitostech města tak, aby byly v co nejvyšší možné míře naplněny programy obou kandidátek i zájmy jejich voličů," sdělil lídr kandidátky Společně VM Alexandros Kaminaras.

Koaliční spolupráce byla nabídnuta také KDU-ČSL. „Vyjednávali jsme, ale nakonec jsme se nedohodli na tom, že bychom byli v radě města,“ sdělil Stanislav Rosa z KDU-ČSL. V opozici však také nejsou. „Spolupráce s koalicí se však rýsuje, pokud se shodneme na nějakých bodech. Budeme se rozhodovat věcně, a ne politicky,“ dodal Rosa.

Starosta Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras.
Starosta Meziříčí Kaminaras: Úspěch mě nabil energií. Budu ji potřebovat

Na ustavujícím jednání zastupitelstva, které se koná v úterý 18. října bude navrženo užší vedení města. Na starostu bude nominován Alexandros Kaminaras, který byl poprvé zvolen v roce 2020 jako nejmladší starosta Velkého Meziříčí v historii města. Na post místostarosty města bude nominován Martin Kaman. „Je to profesionál v oboru internetových technologií a marketingové komunikace. Jeho patnáctiletá praxe je příslibem toho, že v novém zastupitelstvu bude právě na komunikaci a informovanost nejen uvnitř politického prostředí, ale i ve městě jako takovém kladen mimořádný důraz,“ zhodnotil Kaminaras.

Jak dopadly volby ve Velkém Meziříčí?  Prohlédněte si kompletní výsledky ZDE.

Martin Kaman se momentálně zabývá převážně on-line marketingem a tvorbou webů. „Tuto činnost ukončím, abych se mohl naplno věnovat postu místostarosty Velkého Meziříčí. Na funkci se těším. Moje práce má spoustu podobných rysů s prací, která mě čeká na radnici. Ať už je to komunikace s lidmi, analýza skupin obyvatelstva nebo občasného řešení nějakých problémů. Věřím, že funkci budu zvládat také díky tomu, že je tam Alex Kaminaras, se kterým se už nějaký čas známe a víme, co od sebe čekat. Také díky podpoře lidí ze Společně VM, kterých je v zastupitelstvu hodně," uvedl Martin Kaman.

Členové rady města budou nominováni následovně. „Za Společně VM v radě usedne Tomáš Bílek, Josef Prokop a Andrea Vašíčková, za ODS Libor Beneš a Petr Juda,“ sdělil Kaminaras. (ras)