Vše se dojednalo ve čtvrtek večer. „V minulém volebním období jsme měli koalici Lepší Nové Město, Sdružení nezávislých kandidátů pro obce a KDU-ČSL. Nově přibude TOP 09. Takto jsme se dohodli,“ sdělil Michal Šmarda, lídr vítězné kandidátky Lepší Nové Město. Koalice tedy dohromady čítá patnáct mandátů.

Stanislav Marek, lídr kandidátky Sdružení nezávislých kandidátů pro obce, se ke koalici neváhal připojit. „Nebylo o čem pochybovat,“ uvedl Marek.

Ke spolupráci Lepší Nové Město vyzvalo i ostatní strany. „Ty nás však odmítly,“ řekl Šmarda. Jedním z uskupení, které se ke koalici nepřipojilo, jsou Piráti a Nezávislí v čele s Tomášem Blažkem. „Ve volbách jsme získali jeden mandát. S tím bychom toho moc neprosadili. Nakonec jsme tedy došli k tomu, že ze začátku budeme raději mimo koalice. Není vyloučené, že se při hlasování na nějaké strany nepřikloníme, ale formálně to uzavírat nechceme,“ vysvětlil Blažek.

Novoměstský starosta Michal Šmarda.
Pokračuji, říká po volebních fackách šéf ČSSD Michal Šmarda. Doma vyhrál

V Novém Městě již proběhla debata také o tom, kdo bude starostou. „Rada bude pětičlenná a starostou bych byl já za Lepší Nové Město. Shodlo se na tom patnáct zastupitelů z koalice. Ustavující zasedání zastupitelstva proběhne v pondělí sedmnáctého října,“ dodal Šmarda. 

VÝSLEDEK VOLEB V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ NAJDETE ZDE