Předchozí
1 z 12
Další

Jiří FousekJiří FousekZdroj: Deník/Radka SáblíkováJiří Fousek

strojní údržbář, Svratka

Boj o radnici podle mě rozhodne osobnost kandidáta. Jsme malé město a všichni se známe. Důležitá témata, která by mohla rozhodnout jsou ekologie a podpora místních podnikatelů.

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku

Co rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.

David KašparDavid KašparZdroj: Deník/Radka SáblíkováDavid Kašpar

strojní konstruktér, Chlumětín

Rozhodnout volby by měla především důvěra v jednotlivé kandidáty, jejich osobnost, přístup k řešení daných problémů a zkušenosti s dotacemi, zvláště pak u těch, kteří kandidují opakovaně a už se osvědčili. V neposlední řadě také mezilidské vztahy, jelikož se v obci všichni znají a snaha při získání volebních hlasů, zejména u večerních sešlostí.

Jaké téma rozhodne:
Podpora sportovních a kulturních akcí, podpora místních tradičních spolků, místní rozvoj a dokončení plánovaných projektů, údržba obecních pozemků, podpora výstavby nových parcel.

Tomáš OndraTomáš OndraZdroj: Deník/Radka SáblíkováTomáš Ondra

zámečník, Svratka

Co rozhodne u Vás boj o radnici: Kandidát s jasným cílem, který bude pokračovat v dobře odvedené práci současného starosty Františka Mládka.

Jaké téma rozhodne:
Podpora možnosti bydlení pro mladé občany.

Pavel ElblPavel ElblZdroj: Deník/Radka SáblíkováPavel Elbl

historik muzea, kurátor sbírkových fondů a kronikář města, Žďár nad Sázavou

Podle mého názoru by v komunálních volbách měla rozhodovat stěžejní a zásadní témata, chcete-li problémy tížící občany města. Voliči se také budou nepochybně rozhodovat na základě činnosti a výsledků na radnici dosud vládnoucí koalice, které učinila v minulém volebním období. Nelze vyloučit, že volby a rozhodování voličů ovlivní do jisté míry i postoje jednotlivých politických stran a hnutí k celostátním tématům a problémům.

Ideálně by měly rozhodovat postoje a stanoviska politických stran a hnutí k zmiňovaným zásadním tématům např. nedostatek dostupného bydlení a jeho řešení, dostupnost a kvalita zdravotní péče, zejména stomatologických a případně dalších specializovaných ambulancí, nedostatek parkovacích míst před bydlišti obyvatel města a s tím spojená eventualita rezidenčního parkování, neblahá dopravní situace jako celek, zejména s ohledem na neustále narůstající počet aut projíždějících městem, případné řešení obchvatu města, rozvoj a podpora zaměstnanosti a nových pracovních míst apod. Pro řadu voličů se dnes stávají významnými i ekologické témata týkající se udržitelného rozvoje. Zkrátka město by mělo být příjemným místem pro život.

Ondřej ČernýOndřej ČernýZdroj: Deník/Radka SáblíkováOndřej Černý

konstruktér, Herálec

Boj o radnici rozhodne nápaditý a smysluplný program. Také důvěra v kandidáta. Všichni se v naší obci dobře známe. Z témat bude důležitá podpora sportovních a kulturních akcí.

Martin JadrnýMartin JadrnýZdroj: Deník/Radka SáblíkováMartin Jadrný

nástrojař, Svratka

Myslím, že boj o radnici rozhodne činnost a práce zastupitelstva za poslední volební období. Z témat budou důležitá údržba a péče o prostředí v obci, jako jsou třeba obecní pozemky a lesy.

Petr VoldánPetr VoldánZdroj: Deník/Radka SáblíkováPetr Voldán

technolog, Svratka

Myslím, že boj o radnici rozhodne volební program kandidátů. Také téma bydlení pro budoucí generace.

Miroslava TomanováMiroslava TomanováZdroj: Deník/Radka SáblíkováMiroslava Tomanová

pracovnice ve výrobě, Svratka

Myslím, že boj o radnici rozhodne složení soupisek jednotlivých kandidátů. Z témat budou důležitá čistota a zachování obslužnosti.

Lukáš KučeraLukáš KučeraZdroj: Deník/Radka SáblíkováLukáš Kučera

zámečník, Svratka

Myslím, že ve volbách budou rozhodovat sympatie ke kandidátovi a jeho starost o obec.

Milan KubíkMilan KubíkZdroj: Deník/Radka SáblíkováMilan Kubík

mistr výroby, Daňkovice

Boj o radnici za mě rozhodne starost o místní občany a rozvoj obce. Také podpora mladších rodin s dětmi. Důležitá také bude volební kandidátka a zkušenost jednotlivých kandidátů. Z témat například dopravní obsluha obce nebo ochrana životního prostřední.

Tomáš MládekTomáš MládekZdroj: Deník/Radka SáblíkováTomáš Mládek

vedoucí půjčovny ve stavebninách, Svratka

Ve Svratce fandím Pavlovi Makovskému, protože mládí vpřed! A co rozhodne? Rozhodnou občané a pak vlastně i strana. Já bych to ale každopádně dělat nechtěl. Když vidím jak jsou lidé nevděční!

Monika Polanská,Monika PolanskáZdroj: Deník/Radka SáblíkováMonika Polanská

dělnice, Herálec

Co rozhodne boj o radnici, to záleží na kandidátech. Důležitým tématem by však mělo být budování naší obce.

Klikněte pro vyplnění ankety.Klikněte pro vyplnění ankety.Zdroj: DeníkCo rozhodne volby ve vaší obci? Zapojte se do ankety Deníku

Co rozhodne volby ve vaší obci? Jaké bude stěžejní téma komunálních voleb právě u vás? Budeme rádi, když nám dáte vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas, nebo kliknutím na logo.