Tipy Deník

Vivat Stamic 300 – Filharmonie G. Mahlera

Akce již skončila

Horácká galerie vás srdečně zve na koncert komorního orchestru Filharmonie G. Mahlera. Projekt je připomenutím 300. výročí narození hudebního skladatele Jana Václava Stamice. Na vystoupení zazní jeho skladby, z nichž některé ještě slohově spadají do baroka, další již patří ke klasicismu. Akci, která proběhne v podkroví Horácké galerie, podpořil Kraj Vysočina. Vstupné je 100 Kč, 75 Kč pro studenty seniory.

Vystoupí:
Komorní orchestr Filharmonie G. Mahlera.
Jiří Jakeš - dirigent
Ján Vindiš - sólo na housle

Program:
-Sinfonia in A „Mannheimská“
-Koncert pro housle a smyčcový orchestr
-Sinfonie in D
-Sinfonie in E „Pastorální“

Info o souboru:
Filharmonie vznikla na počátku roku 2003 jako profesionální symfonický orchestr, do léta 2011 jako Komorní filharmonie Vysočina, v srpnu 2011, u příležitosti 100. výročí úmrtí hudebního velikána Gustava Mahlera, se přejmenovala na Filharmonii G. Mahlera. Po právní stránce je filharmonie spolkem, tj. nestátní neziskovou organizací.

14. 10.  (19:00–21:00)
Vratislavovo náměstí 1, Nove Mesto na Morave
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT