více >>

Radek Jaroš popovídá o své nejnovější expedici

Akce již skončila

Hora Aconcagua v Jižní Americe bude hlavním tématem přednášky novoměstského horolezce Radka Jaroše. Právě tam se Radek Jaroš, který chce poté, co získal Korunu Himálaje zkompletovat i Korunu světa, vydal na samém konci minulého roku.

„Aconcagua je nejvyšším vrcholem Ameriky a zároveň nejvyšším vrcholem jižní polokoule. Leží v Argentinských Andách poblíž hranice s Chile, a je výrazná svou prominencí, okolní hory převyšuje asi o tisíc metrů. Mimořádné objektivní nebezpečí zde představuje velmi silný studený vítr, dosahující někdy rychlosti až 200 kilometrů za hodinu. Je to důsledek odpařování velké vodní masy v Tichém oceánu, která se sráží nad Aconcaguou s horkým vzduchem z jihoamerických pamp na druhé straně masivu,“ popsal cíl své nejnovější expedice Radek Jaroš.

Přednáška o tom, jak cesta na Aconcaguu probíhala, a jaká dobrodružství tam expedice zažila, se uskuteční ve čtvrtek 24. ledna od 18 hodin v novoměstském kulturním domě. Vstupné na místě je 180 korun pro dospělé, děti do 15 let a senioři zaplatí pouze 90 korun. Výtěžek ze vstupného bude rozdělen mezi Domácí hospic Vysočina a denní stacionář Centrum Zdislava.

24. 1.  (18:00–20:00)
Tyršova, Nové Město na Moravě
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ