více >>

Farmářské trhy

Akce již skončila

Ve Žďáře v sobotu 26. května odstartuje po zimní pauze další sezona hojně navštěvovaných farmářských trhů. Na náměstí Republiky bude možné od osmi ráno pořídit zboží všeho druhu, to vše za doprovodu živé hudby. Nebudou chybět již tradiční prodejci ani několik nováčků. 

Své výrobky nabídne návštěvníkům nově třeba farma z Jívoví, kde letos začali lisovat vlastní oleje. „Prvními oleji, které se rozhodli lisovat, byly lněný, makový a řepkový. Právě ty budou lidé moci ochutnat na farmářských trzích. Prodejci zájemcům i rádi poradí s tím, jak je používat, a to nejen v kuchyni,“ popsala Kateřina Fialová, jedna z organizátorek žďárských farmářských trhů. Další novinkou je dle jejích slov značka Chutě z Chotě, produkty z Chotěboře bez dochucovadel, barviv, konzervantů či zahušťovadel.

Třetím novým produktem, jenž bude v sobotu na trzích ke koupi, jsou čistě ovocné placky z Maršovic na Novoměstsku. Vyrábí se z malin, jahod, meruněk, švestek, jablek a banánů a jsou sypané vlašskými ořechy. Vše je slazeno převážně banánem, některé placky obsahují jen minimum hnědého třtinového cukru. Suší se při nízké teplotě, takže v nich zůstávají zachovány vitaminy.

Kromě novinek se návštěvníci trhů mohou těšit i na tradiční dodavatele. Nebudou chybět například sýry - včetně kozích, dorty, zelenina, káva, koření, uzeniny, kuřata, krůty, vejce, výrobky z rakytníku nebo sadba do zahrádek.

26. 5.  (08:00–12:00)
Žďár nad Sázavou
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ