4TET nová koncertní verze V.

KDY:  15. listopadu
KDE: Velké Meziříčí
ZA KOLIK: 690 Kč

Již téměř 16 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady vokální seskupení 4 TET. Tentokrát originální gentlemany v cylindrech mohou vidět a slyšet diváci ve velkomeziříčském Jupiter clubu – vystoupení začne v pátek 15. listopadu od 19 hodin. Verze V., kterou připravil se 4TETem stejný tým jako verze předešlé, je scénicky a obsahově jiná. Co zůstalo, je umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev vokálního seskupení, který se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Vokální výkony, design kostýmů, originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie i herecké až „taneční“ výkony některých aktérů na jevišti přitahují pozornost. Vystoupí tenor David Uličník, baritone 1 Jiří Korn, baritone 2 Jiří Škorpík a bass Dušan Kollár. Vstupné je 690 korun.

 

Šlágr parta

KDY: 16. listopadu
KDE: Žďár nad Sázavou
ZA KOLIK: od 250 Kč

ŠlágrParta je momentálně nový fenomén, který se díky TV Šlágr raketově dostal do povědomí desetitisíců diváků, kteří mají rádi melodické písničky a vtipné mluvené slovo. ŠlágrParta ve složení Karel Peterka, Mára, Helena Hamplová a Frankie Zhyrnov v současnosti dobývá česká, moravská a slovenská pódia. Repertoár skupiny tvoří vlastní písničky plné energie a dobré pohodové nálady. Kombinace moderní hudební tvorby ve stylu pop-dance music spojené s harmonikou a sborovým zpěvem udělaly ze ŠlágrParty velmi oblíbenou kapelu, která si získala obrovské množství fanoušků. Během dvouhodinového koncertu plného originálních melodií zazní také největší hity jednotlivých interpretů.

 

Svatomartinské hraní s ochutnávkou vína

KDY: 16. listopadu
KDE:  Velká Bíteš
ZA KOLIK: 400 Kč

Během večera vystoupí skupina Retroband.

 

 

Vzpomínková akce 30 let svobody

KDY: 17. listopadu
KDE: Nové Město na Moravě
ZA KOLIK:  100/150 Kč (za divadlo)

Vzpomínková akce 30 let svobody v neděli 17. listopadu vypukne na novoměstském Vratislavově náměstí. Začátek bude u kašny v 18 hodin, lidé uslyší vzpomínky aktérů listopadových událostí a zazpívají si tehdejší písně, chybět nebude ani slavnostní nasvícení budov na náměstí. V Horáckém muzeu bude k vidění výstava 17. listopad v Novém Městě na Moravě. Od 19 hodin se pak v parku před Horáckou galerií uskuteční divadelní kus Putin lyžuje. Hrát se bude ve vojenském stanu okolo velkého psacího stolu sloužícího jako dějiště pro „výjevy z Ruska“. Inscenace získala v roce 2011 cenu za režii a Cenu Jana Wilkowskiego v oboru loutkové animace na mezinárodním festivalu Spotkania v Toruni. Na festivalu Valise 2012 v Łomże ocenila porota herce účinkující v inscenaci – Luďka Vémolu a Tomáše Machka. Vstupné je 100 korun v předprodeji v informačním centru, 150 korun na místě.

 

Oslavy 30. výročí sametové revoluce

KDY: 17. listopadu
KDE: Žďár nad Sázavou
ZA KOLIK: zdarma

Oslavy 30. výročí sametové revoluce se v neděli 17. listopadu od 18 hodin odehrají na žďárském náměstí Republiky. Začnou pietním aktem u desky ke Dni boje za svobodu a demokracii v horní části náměstí. Součástí programu bude rovněž slavnostní odhalení umělecké konstrukce studentů průmyslovky i ukázky poskytování první pomoci před a po roce 1989 studenty střední zdravotnické školy. Poté se lidé vydají v průvodu s lampiony od hotelu U Labutě k Domu kultury, kde zazní závěrečné slovo a česká státní hymna. 

 

Cesta ke svobodě

KDY: 17. listopadu
KDE: Velké Meziříčí
ZA KOLIK: zdarma

Průběh sametové revoluce ve Velkém Meziříčí přiblíží dokumentární film Jiřího Michlíčka Diagnóza Svoboda promítaný ve velkomeziříčském Jupiter clubu, začátek je v neděli 17. listopadu od 18.30 hodin. Závěr vzpomínkového večera s názvem Cesta ke svobodě bude patřit besedě s pamětníky, na kterou přijali pozvání Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Vilém Lavický a Emanuel Míšek.

 

Lotrando a Zubejda

KDY: 17. listopadu
KDE: Velké Meziříčí
ZA KOLIK: zdarma

Muzikálová pohádka Lotrando a Zubejda podle filmové předlohy Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, ve které zazní známé pohádkové písně, se odehraje v neděli 17. listopadu od 15 hodin v meziříčském Jupiter clubu v rámci doprovodného programu vzpomínkového večera Cesta ke svobodě. Představení v podání divadelní společnosti Artuš je určeno pro děti od tří do dvanácti let věku a vstup je na něj zdarma.