70. ochutnávka vín

Kdy: pátek 8. listopadu v 19.00

Kde: Bystřice nad Pernštejnem, kulturní dům

Za kolik: 100 Kč

Proč přijít: prezentace Vinařství ZEMAX Šitbořice, hraje cimbálová muzika Slovácko mladší, primáš Petr Marada

 

Martinská zábava

Kdy: sobota 9. listopadu ve 20.00

Kde: Jámy, kulturní dům

Proč přijít: hraje skupina Tandem

 

Walda Gang + Alkehol

Kdy: sobota 9. listopadu v 21.00

Kde: Herálec

Za kolik: 390 Kč

Proč přijít: Walda Gang je česká rocková skupina, kterou založil zpěvák skupiny Harlej Vláďa Šafránek po smrti Waldemara Matušky. Je zaměřená na rockové předělávky skladeb Waldemara Matušky a dalších známých českých i zahraničních písní.

 

Nezmaři a SONK

Kdy: neděle 10. listopadu v 18.00

Kde: Bystřice nad Pernštejnem, kulturní dům

Za kolik: 80 a 150 Kč

Proč přijít: Opět po dvou letech se můžete těšit na koncert legendy folkové hudby za doprovodu smyčcového orchestru a hostů. Krásné aranže, staré známé písničky, ale i novinky a hlavně křest Velkého zpěvníku, který mapuje 40 let hraní této kapely. Prostě – „Kdo si zpívá, má do ráje blíž“.

 

Famílie

Kdy: neděle 10. listopadu v 19.00

Kde: Žďár nad Sázavou, Městské divadlo

Za kolik: cena dle předplatného

Proč přijít: Ve skvělé komedii se přibližuje divákům vztah dvou odlišných generací a s laskavým humorem projevuje pochopení pro obě strany. Jednotliví členové rodiny a bláznivá atmosféra rodinných setkání jsou natolik autentické, že se bude nejeden divák cítit jako doma a možná k němu i zavane vůně italské kuchyně.

 

Svatomartinská pouť

Kdy: neděle 10. listopadu, od 10.30

Kde: Martinice

Za kolik: vstup zdarma

Proč přijít: Sraz poutníků je v 10.30 u zvonice v Martinicích. V 10.45 bude následovat položení věnce u pomníku padlým v I. Světové válce. Průvod se pak přesune do kulturního domu, mši svatou slouží farář Jan Peňáz. Ve 12 hodin do vsi přijede svatý Martin, poté se průvod poutníků přesune na místní fotbalové hřiště, kde se odehraje rytířský turnaj na koních.

 

Illegato: a capella koncert

Kdy: neděle 10. listopadu v 16.00

Kde: Nové Město na Moravě, Horácká galerie

Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: V Horácké galerii vystoupí osmičlenná skupina ILLEGATO, která vás provede světem hudby bez doprovodu nástrojů. Různorodost repertoáru je jejich výsadou, takže se můžete těšit na skladby od The Beatles, severské lidové písně, vážnější hudbu s moderním nádechem nebo třeba i Buty ve vokální úpravě.