Žďársko

KoresponDance
KDY: 16. až 18. července 2021
KDE: zámek, Žďár nad Sázavou

KoresponDance je mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Každý rok otevře dveře zámku Žďár nad Sázavou desítkám umělců a tisícovkám návštěvníků a všem zprostředkuje zážitek se současným uměním té nejvyšší světové úrovně. V roce 2021 se diváci mohou těšit na další ročník, který opět přivítá nepočítaně umělců z několika kontinentů.

Horácký džbánek
KDY: 14. srpna 2021
KDE: park Farská humna, Žďár nad Sázavou

Venkovní folkový hudební festival v areálu Farské zahrady ve Žďáře nad Sázavou. Součástí doprovodného programu jsou vždy tvořivé a umělecké dílny, koutky pro děti a divadla.

VázaFest
KDY: 30. července 2021
KDE: přírodní koupaliště, Nové Město na Moravě

Léto, pohoda s přáteli a rodinou u vody, regionální, známější i zcela nové kapely to je přesně VázaFest, půldenní open air festival v docházkové vzdálenosti od Nového Města. Na přelomu července se bude u novoměstského koupaliště konat další ročník festivalu.

Nova Civitas
KDY: 18. a 19. června 2021
KDE: Vratislavovo náměstí, Nové Město na Moravě
ZA KOLIK: zdarma

Slavnosti města budou opět veselé a program pestrý. Vystoupí hudební kapely, taneční soubory a představí se různé spolky. K vidění budou výstavy a k nákupům přilákají místní i přespolní trhy.

Koncert Čechomor Tour
KDY: 12. srpna 2021 od 19.00
KDE: nádvoří zámku, Žďár nad Sázavou
ZA KOLIK: 590 korun

Čechomor vyráží na turné s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví třiatřicet let skupiny na hudební scéně. Kapela hraje v originálním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně.

Den venkova
KDY: 25. září 2021
KDE: zámek, Žďár nad Sázavou

Akce zaměřená na vše, co patří ke žďárskému zámku už od jeho založení ve 13. století – hospodaření v souladu s přírodou, ale také kultura a kreativní lidé.

DALŠÍ TIPY

Jihlavsko

Prázdniny v Telči
KDY: 30. července až 15. srpna 2021
KDE: Telč
ZA KOLIK: od 300 do 3 500 korun

Další ročník Prázdnin v Telči 2021 se uskuteční od 30. července do 15. srpna. Už teď se mohou zájemci těšit na zajímavé interprety. Do Telče v létě přijede například Iva Bittová, Bára Hrzánová, Bachtale Apsa, Bratři Ebenové, Druhá tráva, Karel Plíhal, Žalman a spol., Vladimír Mišík, Mňága a Žďorp, Tata Bojs a mnoho dalších umělců.

Třebíčsko

Zámostí
KDY: 4. až 6. června 2021
KDE: Podzámecká niva a židovská čtvrť, Třebíč

Multižánrový festival se koná každým rokem první červnový víkend na Podzámecké nivě. Součástí festivalu je hlavní hudební scéna, taneční scéna, dětská scéna, filmový klub a instalace v židovské čtvrti Zámostí.

Pelhřimovsko

Letní Platforma Humpolec
KDY: 5. června – 28. srpna 2021
KDE: Stromovka, Humpolec

Festival nabízí řadu akcí různého charakteru. Jedná se o žánrově pestrá hudební vystoupení, promítání letního kina, přednášky nebo autorská čtení. Sobotní program nabídne jídlo pod širým nebem a vždy je doplní doprovodný program ve formě divadelních představení pro děti.

Havlíčkobrodsko

Sázavafest
KDY: 22. až 24. července 2021
KDE: zámecký lesopark, Světlá nad Sázavou
ZA KOLIK: vstupné v předprodeji na webu festivalu

Dvacátý ročník multikulturního a multižánrového hudebního festivalu se bude konat v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Mezi hlavní hvězdy patří například Nico Santos, Junge Junge, Rednex, Marek Ztracený, Rybičky 48, Mikolas Josef, Divokej Bill, Tomáíš Klus, Mirai, No Name, Olympic, Mig 21, Monkey Business, Ben Cristovao, Pokáč, Čechomor, Vašo Patejdl, Xindl X, Kapitán Demo a dalších šedesát účinkujících. Nově vystoupí i influenceři a bude připravená i rodinná zóna. Sázavafest je jedním z předních českých festivalů, který spojuje nejrozmanitější hudební žánry, kromě hlavních kapel a zpěváků je věnovaný značný prostor také jiným uměleckým formám, jako je divadlo, tanec nebo autorská čtení. Zájemci mají obvykle možnost ubytování ve stanovém městečku.