více >>

Novoroční koncert

Akce již skončila

MORAVSKÉ KLAVÍRNÍ TRIO a operní hosté


JIŘÍ JAHODA – housle / JANA RYŠÁNKOVÁ – klavír / MIROSLAV ZICHA – violoncello

IVETA JIŘÍKOVÁ – soprán / MARTINO HAMMERLE-BORTOLOTTI /Rakousko/ – baryton

Slavnostní novoroční nálada ozvláštněná rakouským barytonistou a sólistkou pražského národního divadla, výběr nejlepšího klasického evropského repertoáru a světoznámé árie v podání špičkových umělců. Novoroční koncert Moravského klavírního tria, tradičně s přípitkem letos slibuje jedinečný hudební zážitek.

Iveta Jiříková, absolvovala pardubickou konzervatoř a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. V roce 1999 debutovala na scéně Slovenského národního divadla v Bratislavě v roli Marky v Suchoňově opeře Krútňava. O rok později se s úspěchem zúčastnila dvou mezinárodních pěveckých soutěží: V Trnavě 1. místo a v Karlových Varech 2. místo. K jejím prvním zahraničním zkušenostem patří hostování v Stadttheater Giessev v roli Didony v Purcellově opeře Dido a Aeneas. V letech 2001-2009 byla sólistkou opery Národního divadla v Praze, kde nastudovala Mozartovu Hraběnku (Figarova svatba), Donnu Elvíru (Don Giovanni), Paminu (Kouzelná flétna), Micaelu (Carmen), Blaženku (Tajemství), Mařenku (Prodaná nevěsta) ad. S Národním divadlem se zúčastnila zájezdu do Salcburku (Prodaná nevěsta, Japonska (Figarova svatba), Las Palmas de Gran Canaria (Rusalka) ad. Od roku 2002 hostuje ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, vystoupila ve Státní opeře Praha a ve Státním divadle v Košicích. V Janáčkově opeře NdB dosud nastudovala role Rusalky, Cizí kněžny, Matky, Toscy a Turandot.

Martino Hammerle–Bortolotti, rakouský barytonista studoval zpěv v Insbrucku, Freiburgu a v Brně. Další studium absolvoval ve Florencii. V létě 1997, 1998 a 2001 získal stipendium pro pěvecké kurzy v Toskánsku, pořádané universitou Jižní Karolíny v USA. V roce 1999 debutoval v Janáčkově opeře v Brně jako Papageno v Mozartově Kouzelné flétně. Recitály tohoto neobyčejně všestranného a charismatického umělce s jedinečným hlasem přinášejí vždy mimořádný hudební zážitek, už léta mají své stálé příznivce. Martino pravidelně koncertuje na různých místech České republiky, ale také na Slovensku v Rakousku, Itálii, Německu, Belgii aj.. . Martino Hammerle-Bortollotti zpívá Mozarta, klasický belcantový repertoár, Pucciniho, Leoncavalla, ale i Verdiho a Wagnera. S ansámblem Camerata Brunae se systematicky věnuje hudbě starších dějinných období. Žije střídavě v Brně, Vídni a Florencii.

Vystoupení se uskuteční v rámci cyklu koncertů Kruhu přátel hudby.

Generální partner – Rathgeber k. s.

Místo konání:
Velký sál

Vstupné:
70 / 120 Kč

18. 1.  (19:00–20:30)
Luční 764, Bystrice nad Pernstejnem
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE