Už jen necelý měsíc zbývá do superfinále Miss Česká republika. Chystá se na něj i osm dívek - superfinalistek, které v těchto dnech pokračují v přípravách na svůj velký večer. A ryze ženský kolektiv utužují i na předfinálových soustředěních. To poslední se odehrálo v okolí Lipna. 

„Dívky zde měly mnoho nácviků, focení a natáčení,“ uvedla manažerka soutěže Šárka Přibilová. Doplnila, že právě natáčení se zúčastnil i známý český jachtař a rekordman David Křížek.

Připomeňte si finále Miss České republiky 2022:

Zdroj: Youtube

„Výsledek z celého soustředění bude představen na samotném finále,“ zdůraznila Přibilová. Dodala, že dívkám se pro supervečer budou hodit i zkušenosti z předchozích soustředění.

Na nich absolvovaly módní přehlídky, focení, kurzy prezentančních dovedností, kurzy líčení, holistická poradenství (vychází z principů celostního pojetí člověka - pozn. red.), taneční i fitness kurzy a mnoho dalšího.

Superfinalistky soutěže Miss Česká republika 2023 s jachtařem Davidem Křížkem.Superfinalistky soutěže Miss Česká republika 2023 s jachtařem Davidem KřížkemZdroj: se svolením organizátorů Miss Česká republika

Tři módní přehlídky, jednou promenáda v plavkách

Finále má být - ostatně jako každý rok - velkolepé. „Na diváky čekají celkem tři módní přehlídky oděvů návrhářek Šárky Ordošové, Boby Petrášové a Ateliéru Pietrova. Tradičně se diváci mohou těšit na volné disciplíny a promenádu v plavkách,“ uvedla manažerka Šárka Přibilová.

Dívky také představí, jak své dobré srdce prokázaly v charitativním projektu pojmenovaném Počítače dětem.

Finalistky Miss Czech Republic
Úprava nosu a silikonová prsa? Naprosto v pořádku, říká ředitelka Miss Makarenko

Aby se dívky dostaly až do posledního lipenského soustředění, musely zdolat náročnou cestu plnou vyřazovacích částí. Jak vše probíhalo?

 • Soutěž začala prvním castingem 7. května. Postupně do semifinále porota vybrala padesát krásek.
 • Následně v červenci proběhlo první semifinálové kolo, ze kterého vzešlo TOP25 finalistek a z druhého semifinálového kola z těchto TOP25 porota vybrala finálovou dvanáctku dívek.
 • Následovalo soustředění, na němž byly na základě celkové aktivity postupně vyřazeny čtyři dívky, kterým sice zůstává status finalistka Miss České republiky 2023, ale v soutěži již skončily.

Nahrává se anketa ...

Kdo se dostal do superfinále

Poslední částí je samotné superfinále Miss České republiky 2023. V něm se představí osm krásných dívek. Na soutěžní molo se postaví 18. října v pražském divadle Apollo. O jaké dívky jde a jaká mají soutěžní čísla?

 • 2 - Bára Sulanová
 • 3 - Patricie Fuxová
 • 4 - Barbora Burešová
 • 5 - Valerie Přecechtělová
 • 6 - Tereza Langrová
 • 9 - Viktorie Louženská
 • 10 - Anna Klempererová
 • 11 - Barbora Kusá

Zatímco vítězku a vicemiss vyberou porotci, veřejnost může hlasovat pro Miss Sympatie. A to na webové stránce www.miss-ceske-republiky.cz.

Facebook Deník Styl je tu pro každého.Facebook Deník Styl je tu pro každéhoZdroj: Deník/Denisa Lottmannová