Opět v prostorách foyer Městského divadla Zlín, opět s obrovským množstvím nasbíraných kousků, opět pro dobrou věc. Již zaběhlý Kabelkový VELEtrh se uskutečnil už po dvanácté.

Také letos se potvrdilo, že dámy i pánové, kteří byli na akci přítomni, mají nejen dobrý módní vkus, ale také otevřené srdce. V benefiční akci se totiž vybralo téměř 78 tisíc.

Veronika Crha Záhorská.
Mým přáním je, aby lidé věděli, že jsme tu pro ně, říká zakladatelka Korunky

„Celková částka, kterou jsme nasbírali za kabelky, je 77 678 korun. Tuto částku navíc podpořila Nadace Divoké husy dalšími 60 tisíci korun. Celkově tedy máme 137 678 korun a ještě jednou moc děkujeme,“ vyjádřila se za celý tým a organizátory fundraiserka akce Aneta Kvapilová.

Výběr byl veliký

Kabelky, které se letos sbíraly do 10. května, by prý nebylo možné ani spočítat. Sešlo se jich totiž několik set. Jejich prodej se pak uskutečnil v pondělí 15. května. Několika kousky přispěli dokonce i fanoušci, kteří nejsou ze Zlína.


Nahrává se anketa ...

„Jedna naše sledující z Třebíče se rozhodla, že nás chce podpořit, ale má to daleko. Kabelky nám tak poslala poštou. Jiný náš podporovatel nám kabelky rovnou přivezl, a to až z Mostu,“ vyjádřila se k neuvěřitelné ochotě lidí Aneta Kvapilová.

Kabelkovými produkty akci podpořily také známé oděvní značky. Kousky do aukce věnovali Vasky, Blaire, Lagen nebo Kapten & Son.

Novinky a vylepšení

Tento ročník byl oproti těm předchozím podle Anety Kvapilové lehce jiný. Nově totiž byla vytvořena relaxační zóna, ve které si mohli lidé posedět, vypít kávu, dát si cupcake nebo jinou pochutinu. A to vše za dobrovolný příspěvek.

I herci mají své bariéry. „Mým úkolem bylo naučit je se jich zbavit, naučit je vyjádřit se pohybem, ať už valčíkem, nebo abstraktně,“ říká Jana Hanušová
Jana Hanušová: Věděla jsem, že pokud budu sedět doma a čekat, zabije mě to

„Podáváme produkty firem, co nás podpořily – mrkvové cupcaky Cukrárny nejen Mrkvové DORTY z Malenovic nebo kávu Nextpresso ze Zlína. Lidé jsou nadšení. Je to pro ně něco překvapivého a nového, ale rozhodně v pozitivním smyslu,“ zmínila s úsměvem během akce Aneta Kvapilová.

Před divadlem byla fronta

„Lidé stáli frontu na Kabelkový VELEtrh již půlhodinu před oficiálním otevřením prostorů Městského divadla Zlín. Těm také náleží velké poděkování, protože mnoho z nich navštěvuje tuto akci pravidelně,“ doplnila Aneta Kvapilová.

Martina Preissová
Martina Preissová nikdy nevypadala líp. Naučila jsem se do sebe investovat, říká

Lidé prý odcházeli z divadla i s více kousky v rukách a se šťastným úsměvem na tváři z jejich (staro)nových úlovků za symbolické ceny.

Již asi poosmé Kabelkový VELEtrh navštívila například Aneta Dvořáková ze Zlína. Letos si pořídila kabelky rovnou dvě, s tím, že jednu dá své sestře. „Loni jsem akci nestihla, protože jsem byla nemocná. Moje sestra mi odtud přinesla jeden krásný kousek, tak jsem jí to chtěla oplatit,“ uvedla.

Podívejte se, jak akce proběhla loni:

Za kabelky utratila 650 korun a prý je kromě výhodného nákupu i ráda, že mohla takto pomoci. Sama totiž pracuje v sociálních službách, takže dobře ví, jak bývá pro tento sektor těžké sehnat dostatek peněz.

Oáza klidu pro potřebné

Za letos vybrané peníze bude vybudován nový terapeutický koutek v Domě pokojného stáří ve Zlíně.

„Pro naše klienty vytvoříme oázu klidu a relaxace, která bude hlavně v letních měsících místem pro uvolnění a odpočinek. Plánujeme také vytvořit vyvýšené záhony s bylinkami a květinami, kde se můžou klienti domova realizovat v péči o rostliny. Prostor bude upravený tak, aby sloužil i imobilním klientům,“ uzavřela Kvapilová.