V Polné u Jihlavy provozuje Ladislav Pártl restauraci, wellness a ubytování. To vše v areálu bývalého pivovaru, který měl kdysi výstav osm tisíc hektolitrů piva a je spjat se spisovatelem Bohumilem Hrabalem.

„Bohumil se narodil svobodné matce, která pracovala jako pomocná účetní v pivovaru. V roce 1916 se vdala za hlavního účetního pivovaru Františka Hrabala, který dal malému Bohumilu Kyliánovi příjmení Hrabal. Hrabalovi bydleli ve služebním bytě v areálu pivovaru,“ přibližuje spojitost Hrabala s pivovarem.

Jídlo od Miloše Kopala nejen skvěle chutná, ale i vypadá. A své umění předává dalším lidem:

Než se ale v roce 2018 stal majitelem pivovarského areálu, potloukal se životem různými směry. Odmala snil o hospodě, vyučil se v oboru, po maturitě zkusil dálkově vyšší hotelovou školu, kterou však nedokončil. Před vojenskou službou pracoval jako skladník, na vojně byl umístěn do vojenského bufetu. Když pak potkal bývalého fotbalistu Ivo Ulicha a jeho bratra Romana, kteří se zabývali výrobou klik, začal prodávat jako obchodník v jejich firmě.

Měl jsem kliku

Práce ho bavila, prodával kliky po celé republice. Při svých obchodech se občas potkával se sympatickou blondýnkou Mařenkou, která pro změnu měla firmu na prodej dveří.

„Do každých dveří patří přece klika. Já měl kliku, že Maruška mé pozvání na rande neodmítla. A po roce jsme spolu vyrazili na pět týdnů s batůžkem do Bolívie. Po návratu jsem měl jasno: tuhle ženskou nechci, tuhle ženskou potřebuji! Do roka byla svatba,“ popisuje cestu životem Ladislav Pártl.

close Restaurace Měšťanský pivovar v Polné nese stopy Bohumila Hrabala. Restauraci provozuje Ladislav Pártl a sní i výrobě piva. info Zdroj: Deník/Jiří Macek zoom_in Restaurace Měšťanský pivovar v Polné nese stopy Bohumila Hrabala. Restauraci provozuje Ladislav Pártl a sní i výrobě piva.

Pořád tedy prodával kliky a snil o hospodě. Když se v roce 2017 objevila zpráva o prodeji areálu pivovaru v Polné, měl jasno. „Majiteli jsem nabídl svůj dům a nějaké peníze, které měla manželka našetřené z podnikání. Podařilo se nám po peripetiích uspět u banky a vzali jsme si úvěr deset milionů na vybavení a rekonstrukci. Na podzim jsme na zahradě pořádali první akce a pak otevřeli restauraci.“

Sen? Otevřít pivovar

Záhy tu byl ale covid. „Blbé období, výdělek nula, ale mohli jsme dokončit rekonstrukci. Jakmile se otevřelo, lidé začali chodit, nestěžuji si,“ říká s tím, že vyhlášená je zde stále svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem, kterou servírovali už při otevření.

Ladislavovým snem a dosud nerozlousknutým čtvrtým oříškem stále zůstává otevřít i pivovar. „K hospodě jsem přidal ubytování a také wellness s masážemi. Pracuje zde dvanáct lidí, podle potřeby přijdou brigádníci. Jsem rád, že jsme tak trochu rodinný podnik – manželka se stará o administrativu, bratranec Sváťa je šéfkuchař, sestra masíruje, máma a táta pomáhají podle potřeby. A devítiletá dvojčata se tu motají a snaží se pomáhat.“

Kuchaře Jana Rabu proslavila účast v pořadu Ano, šéfe. Dnes má svůj úspěšný food truck:

Loni restaurace Měšťanský pivovar Polná získala cenu za nejlépe hodnocenou restauraci v regionu Vysočina podle recenzí hostů. Ladislava Pártla život v restauraci naplňuje. Nehraje si však na podnikatele, ale sám i „pingluje“ – chodí mezi lidmi, roznáší jídlo, pivo. Chce totiž vědět, jak se mají, proč přišli, zda jim chutnalo.

„Máme doma na samotě u lesa psa Berta. A ten, když sem přijde, obejde všechny stoly a každého očuchá. Kolega Luboš řekl, že to máme společné. Já taky obcházím stoly a „čuchám“ k náladám hostů. Mám rád jejich spokojené tváře. A když sem někdo přijde zakaboněný, je to výzva, aby odcházel spokojený.“