deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

50. kolo extraligy: Hokejisté Liberce zvítězili v Olomouci 5:2. Hanáci vedli 2:0, ale nakonec prohráli páté z šesti posledních utkání.
Tragická nehoda v Mali: V autobuse, který se v africké zemi zřítil z mostu zahynulo podle místních úřadů 31 osob.
Ochrana plavidel v Rudém moři: Německé fregata Hessen, která v oblasti operuje jakou součást mise EU, odrazila útok jemenských povstalců.
50. kolo extraligy: Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli na ledě Plzně 5:3 a stále živí teoretickou naději na postup do předkola play-off.
Pokračují americké primárky: Kandidáty na stranickou nominaci do prezidentských voleb dnes vybírají členové demokratů i republikánů v Michiganu.
50. kolo extraligy: Hokejisté Sparty porazili Hradec Králové 4:1 a bodovali v devátém utkání v řadě. Osm zápasů vyhráli.
Bitcoin znovu překonal dvouleté maximum: Nejznámější kryptoměna v úterý prolomila hranici 57 tisíc dolarů, trh reagoval na známky nákupu velkými hráči.
Ruské úřady blokovaly aplikaci Telegram: Sociální síť byla nepřístupná několik hodin, mělo jít o zkoušku před nadcházejícími volbami prezidenta.
Řetězec Pepco postihl kyberútok v Maďarsku: Firma po napadení formou phishingu přišla o 15 milionů eur, k úniku dat zřejmě nedošlo.
Soud usvědčil vrahy rappera Jam Master Jaye: Dvacet let po zločinu porota v New Yorku shledala vinným kmotřence hvězdy a přítele z dětství. Hrozí jim 20 let vězení.
Vyšetřování sportovních dotací: Policie rozšířila obvinění v kauze tenisového svazu. Stíháno je nyní pět osob a pět firem.
50. kolo extraligy: Hokejisté posledního Kladna porazili doma Litvínov 2:0 a vyhráli jako jistý účastník baráže třetí z pěti zápasů.
Německé stíhá exšéfa libanonské centrální banky: Prokuratura vydala zatykač na Riada Salameha, který instituci vedl do loňska. Je podezřelý z podvodu a praní peněz.
Ukrajina vznesla obvinění kvůli zkáze Mriji: Za zničení největšího nákladního letadla světa před 2 lety má odpovídat exšéf Antonova a ředitel letecké bezpečnosti.
Internetové kabely v Rudém moři jsou poškozené: Komplikují spojení mezi Evropou a Asií, zda jde o sabotáž není zřejmé, opravu ale komplikují útoky Hútsiů.
Dolní sněmovna potrestala vládního poslance: Bývalý člen Konservativců podle poslanců porušil pravidla lobbingu, 35 dní nesmí na jednání. Zřejmě ztratí mandát.
Navalného tým marně hledá místo k rozloučení: Spolupracovníci zesnulého opozičního lídra čelí v Moskvě odmítání, veřejný obřad chtějí uspořádat do pátku.
Anglická policie obvinila Bulhara ze špionáže: 37letý muž měl pracovat pro Rusko, pět dalších krajanů již čelí obžalobě, na podzim půjdou k soudu.
Rusové postoupili u Avdijivky: Ukrajinská armáda potvrdila ztrátu vesnice Severne. Informovala i o stažení vojáků i z nedaleké vsi Stepove.
Poslanci přiblížil hromadné žaloby: Návrh, který umožní společná podání poškozených spotřebitelů a zákazníků poslali do závěrečného čtení ve Sněmovně.
Americká armáda ruší tisíce pracovních míst: Škrtne jich 24 tisíc, skoro 5 %. Nebude propouštět lidi, ale měnit organizaci, aby byla lépe připravená na nové války.
Koalici Spolu na jižní Moravě povede Jan Grolich: Dosavadní jihomoravský hejtman chce na podzim v krajských volbách zvítězit, řekl při představení kandidátky.
Pytláci zabili v Jižní Africe více nosorožců: Loni ulovili 499 zvířat, o 51 více než v předchozím roce, navzdory snaze úřadů o jejich vyšší ochranu.
Pozemní personál Lufthansy chystá stávku: Odbory vyzvaly k třídennímu celostátnímu protestu, začít má ve středu.
Padlo 28 teplotních rekordů: Jde o stanice měřící alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Karviné, kde naměřili 18,7 stupně Celsia.