Silnice vedoucí od střední školy informatiky a cestovního ruchu na Dolní náměstí je už průjezdná a po chodníku se procházejí chodci. Otevřeno má i obchod s porcelánem.

Vyhořelou budovu hned 
v pondělí prohlédl statik. 
„K demolici ji neurčil. Přízemí je prý v pořádku a horní patro, kde hořelo, doporučil vyztužit," zmínil starosta Humpolce Jiří Kučera a dodal, že nyní je na řadě dědické řízení, z něhož vzejde nový majitel budovy. Ten pak rozhodne o osudu stavby. „Byli bychom rádi, kdyby dům 
v centru města nechal opravit," přemítal starosta.

V přízemí budovy sídlí dva obchody. Klenotnictví bylo požárem poznamenáno více než sousedící sklo-porcelán. „Stříbrné cennosti odstěhovali do jiných prostor a obchod je teď zavřený," poznamenal Kučera.

Majitelka obchodu s porcelánem Blanka Němcová zmínila, že zboží je naštěstí v pořádku a zdi prodejny jsou „jen" trochu vlhké a nasáklé kouřem, takže musí stále větrat. „Ale sklad dopadl hůř, tam je voda. Špatné je, že tam nemohu uklidit, vypnuli tu elektrický proud. Ještě, že jsem tam měla většinou jen prázdné krabice," popsala Němcová.

Otevřeno ale má a lidé prý chodí. „Někteří zákazníci mi říkali, že jsou rádi, že obchůdek zůstal. Když jsem však 
v neděli viděla ten hustý dým, už jsem se s krámkem v duchu loučila," přiznala majitelka 
a dodala, že prostory prodejny má pronajaté, takže nyní musí čekat, co s domem bude dál.

V Humpolci se začaly šířit spekulace, že majitel vyhořelého domu vlastnil více nemovitostí a žádné dědice prý nikdo nezná. Jiné hlasy ale říkají, že dědicové jsou. Podle informací od pelhřimovské notářky Evy Malé existuje šest skupin dědiců, a pokud by se skutečně nikdo nenašel, pozůstalost připadá státu.

Požár vypukl v neděli v patře domu, když majitel připravoval jídlo na propanbutanovém vařiči. Od vařiče 
v kuchyňce náhle vzplál oheň, který se extrémně rychle rozšířil domem. Šíření požáru výrazně napomohl fakt, že v domě bylo velké množství hořlavých věcí. Téměř po třech hodinách intenzivního hašení byl v domě nalezen mrtvý muž. Škoda na majetku se vyšplhala na dva miliony korun. Požár se dvanácti jednotkám hasičů podařilo úplně uhasit před 23. hodinou.