Tehdy před půlnocí 16. srpna v ulici V. Nezvala hořelo vozidlo Fiat Sudo. „Požárem byla zasažena část motoru, karoserie a přední sklo. Škoda dosáhla 40 tisíc korun," řekla krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že případ kriminalisté stále prověřují a pachatele zatím nenašli.

Podobný vývoj má i úterní žhářský útok z ulice Lavického, kde se po zapálení Škody Octavia vzňal i vedle zaparkovaný Opel Astra. Poškozena navíc byla i další Octavie. Vzniklá škoda přesáhla 650 tisíc korun.

Hasiči potvrdili, že šlo skutečně o dílo žháře. „Z výsledků vyšetřování to jednoznačně vyplývá," řekla jejich krajská mluvčí Petra Musilová.

Kriminalisté našli na místě činu několik stop a k dalšímu prověřování zajistili zbytky Škody Octavie. „Ohledali jsme místo události a věc řešíme jako podezření z poškození cizí věci. Zároveň čekáme na výsledky odborných expertíz," doplnila Kroutilová.

Kriminalisté v současné době prověřují všechny možnosti, mezi nimi i spojitost srpnového a říjnového žhářského útoku. „Postupujeme tak obecně u jakýchkoli trestných činů, u kterých to lze předpokládat. Kriminalisté se samozřejmě snaží o nalezení případu, který by vykazoval určité podobnosti, v případu úterního požáru vozidel v ulici Lavického ale nadále platí, že prověřujeme všechny možnosti," líčila krajská policejní mluvčí.