Majitel penzionu se v neděli dopoledne věnoval hlavně úklidu spálených trosek a počítal škody. „Na diskuse na téma požár opravdu nemám chuť,“ povzdechl si.

Čas na debaty neměli ani členové sboru dobrovolných hasičů z Daňkovic. „U požáru jsme zasahovali ale teď máme službu u požářiště a dohlížíme na bezpečnost,“ sdělil jeden z členů sboru Vlastimil Plocek. Hasiči z Daňkovic byli na místě ještě v neděli odpoledne. "Už nehasíme, teď uklízíme následky požáru," upřesnil Josef Sláma starosta sboru.

Patnáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů  vyjelo v sobotu do Daňkovic na Žďársku k ohlášenému požáru penzionu.
V Daňkovicích hořel oblíbený penzion. Dva zranění, desítky evakuovaných

V penzionu bylo ubytovaných pětadvacet hostů, které evakuoval personál včas. „Nikdo z hostů se nezranil. Zranění však utrpěli  dva lidé, kteří se do hasebních prací pustili před příjezdem hasičů," informovali hasiči na sociální síti.

Jednu zraněnou osobu zdravotníci podle hasičů ošetřili na místě události, druhou osobu převezli sanitním vozem do nemocnice. "Lokalizovat požár se zasahujícím jednotkám podařilo pár minut po poledni. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na deset milionů korun. Plameny poškodily vybavení kuchyně, jídelny, restaurace i ubytovacích prostor. Likvidace požáru byla před půl třetí odpoledne," doplnili hasiči na Facebooku.

Proč hořelo nyní zjišťují vyšetřovatelé hasičů.