„Zpočátku jsme měli problémy s konkurencí, která vyráběla levnější stroje, ale pak se projevila kvalita, výkon a spolehlivost našich nůžek, které si postupně našly uplatnění nejen na českém, ale i zahraničním trhu,“ říká generální ředitel Žďasu Miroslav Šabart.

Kontejnerové nůžky sloužící ke stříhání lehkého a středně těžkého kovového šrotu jsou ověnčeny již několikerými úspěchy. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně roku 2000 získal prototyp nůžek CNS 400K Zlatou medaili.

Oceněný stroj pak putoval přímo k zákazníkovi, kde plní svoji funkci dodnes. V roce 2003 byl vyroben další typ kontejnerových nůžek CNS 320K pro menší provozy.

Oba typy procházejí neustálým zdokonalováním, aby vyhověly požadavkům českých i zahraničních zákazníků. „V minulosti byly nůžky dodávány hlavně na český a slovenský trh, ale zhruba před třemi lety jsme získali také zákazníky v Německu, Polsku, Belgii, Rakousku, Rusku a na Ukrajině,“ sdělil obchodní ředitel Stanislav Hrdina.

Nyní Žďas mimo jiné připravuje do výroby nový typ snadno přemístitelných nůžek s vysokým výkonem a možností ekonomického stříhání lehkého i těžkého šrotu.

Jana Ševčíková