Není to první smlouva, kterou se žďárské firmě podařilo v Rusku domluvit. V minulosti již byl podepsán kontrakt na výstavbu energetického zdroje s návaznou výrobou stlačeného vzduchu pro společnost Magnitogorskij metalurgičeskij kombinat nebo strategická smlouva na dodávku výkovků pro jadernou energetiku s ruským energetickým gigantem Rosatom.

„Nejen díky těmto úspěchům se potvrzuje, že společnost Žďas patří ke špičkám ve strojírenském oboru a dokáže uspět i ve velmi silné světové konkurenci. Aby tomu tak bylo i nadále, je naší prioritou podporovat rozvoj firmy a jejích technologií,“ řekl výkonný viceprezident společnosti CITIC Europe Holdings, do jejíhož portfolia Žďas spadá, Roman Náhončík.

Pro firmu v Kolpině má Žďas vyrobit a dodat kovací soubor s hydraulickým lisem, kolejovým manipulátorem a otočnými stoly. Jde o komplexní dodávku kovacího zařízení na ruský trh.

„Se zákazníkem z Kolpina budujeme dlouhodobé partnerské vztahy, již historicky jsme zde realizovali modernizace kovacích zařízení a manipulátorů. Na základě dobré technologické i servisní zkušenosti s naší společností si zákazník vybral právě nás. V tomto roce vidíme velký nárůst investičních příležitostí v tomto teritoriu, intenzivně pracujeme na mnoha projektech jak ve standardní výrobní nomenklatuře firmy Žďas, tak také například v energetickém segmentu. Předpokládáme, že bychom mohli uzavřít obchody za téměř dvě stě milionů eur,“ prozradil budoucí cíle generální ředitel společnosti Žďas Pavel Cesnek.