„Dost mě překvapilo, že obchodní dům opravdu stihnout uvést do provozu. Nejdříve bylo jeho dostavění naplánováno do Vánoc, pak práce zbrzdila krize, ale nakonec nákupní centrum bude fungovat už počátkem prosince,“ uvedl starosta Jaromír Brychta.

Středisko ve městě buduje společnost Sallerova výstavba, jejíž zástupci by rádi zahájili provoz ještě v prvním prosincovém týdnu. Nakupující se mohou těšit na market Penny, prodejnu masa a uzenin, drogerii, elektro, obuv Deichmann a Kik, obchod se sportovními potřebami Sportisimo, prodejnu kuchyní a další.

Celkem má být v nákupním centru otevřeno dvanáct obchodů. „Objekty tohoto typu se stavějí zhruba pět měsíců a vzápětí mohou sloužit potřebám zákazníků,“ sdělil k rychlé výstavbě „obchoďáku“ manažer projektu Josef Lehr ze Sallerovy výstavby.

Nové žďárské obchodní centrum v Brněnské ulici by mělo vypadat podobně jako stavby sloužící ke stejnému účelu ve velkých městech – vesměs menší obchůdky doplněné supermarketem.

Otevření nákupního střediska je úzce spjato s novým kruhovým objezdem u Enpeky, který má být otevřen zítra. Budou jej následně využívat jak budoucí zákazníci, tak i zásobování. „Chceme, aby příjezd do Žďáru ve směru od Brna byl reprezentativnější než dosud. A k tomu přispěje jak kruhový objezd, tak i nové nákupní centrum u hlavní komunikace,“ dodala místostarostka Žďáru Dagmar Zvěřinová. „Ve městě se navíc zvýší konkurenční prostředí, což se pro spotřebitele projeví nižšími cenami,“ poznamenal Brychta.

Nové prodejny jsou ve městě vítány i tamními obyvateli. „Všechny obchody na jednom místě jsou fajn. Uvidíme, jaký tam ale budou mít výběr. I když se jedná o řetězce, největší sortiment zboží obvykle nabízejí ty ve velkoměstech,“ sdělila Lucie Vahalová ze Žďáru nad Sázavou. „Ještě by se tam hodil nějaký obchod s domácími potřebami a s bytovým textilem,“ přála by si Ludmila Zachová z Ostrova nad Oslavou.

---------------

Obchody

Nákupní centrum, ulice Brněnská, Žďár nad Sázavou:
Penny Market
Procházka maso -uzeniny
Elektro Planeo
oděvyTakko, Kik
obuv Deichmann
sportovní obchod Sportisimo Dráčik
Zoo shop
kuchyně Oresi
DM drogerie