Spolupráce s tímto obchodním partnerem trvá už desítky let, obě firmy za tu dobu společně realizovaly celou řadu zajímavých projektů.

Během letošního MSV akciová společnost Žďas kromě jiného dojednala a uzavřela tři zakázky na výrobu podle výkresové dokumentace zákazníka se slovenskou společností Železiarne Podbrezová v celkové hodnotě desítek milionů korun. První z nich je výroba střihacích nůžek. Určeny budou ke stříhání vstupního materiálu čtvercového průřezu 225 krát 225 milimetrů různých jakostí v různých délkách. „Součástí dodávky, jejíž realizace je plánována na přelom listopadu a prosince příštího roku, bude také montáž a uvedení zařízení do provozu u zákazníka našimi externími montéry. Díky dlouhodobé spolupráci a pozitivním zkušenostem s naší firmou nás zákazník upřednostnil před německým konkurentem,“ upřesnil místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti Žďas Pavel Cesnek.

Další uzavřená zakázka se týká výroby ozubených dílů k ozubeným tyčím. Jedná se o strategický díl válcovny a zákazník potřebuje velmi rychlé dodání. Kromě toho Žďas vyrobí také kontejner, který je součástí děrovacího lisu a slouží jako vodítko vedení předehřátého materiálu z karuselové pece při procesu děrování. Během setkání v expozici společnosti Žďas se zástupci firmy Železiarne Podbrezová bylo navíc s tímto dlouhodobým zákazníkem projednáno technické řešení přemístění rovnací linky trubek a dělení trubek v dávce.

„Nové zakázky potvrzují, že Žďas je pro své zákazníky spolehlivým dodavatelem, na kterého se neváhají obrátit. Jsme připraveni přinášet vlastní moderní a kvalitní řešení na míru požadavkům zákazníků, a také zakázky realizovat dle možností výroby v co nejkratších termínech. V tom je velká výhoda a podstata konkurenceschopnosti naší společnosti,“ dodal Pavel Cesnek.

Žďas
Akciová společnost Žďas zahájila svoji výrobu před více než 65 lety. Firma má bezmála 2 250 zaměstnanců. Dceřinou společností Žďas, a.s. je TS Plzeň a.s. a Žďas RUS, společnost má také majoritní podíl ve firmě Žďas SGS GmbH se sídlem v Německu. Výrobní program je zaměřen na tvářecí stroje, zařízení pro volné kování, zařízení na zpracování šrotu, hydraulické lisy, zařízení na zpracování válcovaných výrobků, zařízení pro rovnání materiálu, inspekční a rovnací linky pro úpravu tyčí a kusové dodávky pro válcovny. Společnost se specializuje také na výrobu odlitků od 200 do 50 tisíc kilogramů, výkovků od 20 do 9 tisíc kilogramů, ingotů od 500 do 20 tisíc kilo a modelů nebo lisovacích nástrojů především z oblasti automobilového průmyslu. Výrobní haly jsou vybaveny kvalitním strojním vybavením k provádění těžkého i lehkého obrábění, montáže a testování jednotlivých výrobků. Moderní základna projekce a vývoje společně s mezinárodními certifikacemi jsou zárukou kvality a spolehlivosti. Více informací lze nalézt na www.zdas.com.