„Jsem rád, že mohu přispět k dalšímu rozvoji společnosti DEL. Mezi mé hlavní úkoly patří zajistit vnitřní stabilitu a zvýšit procesní funkčnost i efektivitu využití dostupných kapacit,“ vyjádřil se k tomu Pavel Svoreň.

Na pozici nového výkonného ředitele zároveň přechází část kompetencí, které dosud patřily do agendy Jiřího Kabelky - dlouholetého výkonného ředitele a předsedy představenstva DEL. Ten i nadále zůstává ve funkci předsedy představenstva a bude se soustředit zejména na strategické směřování společnosti.

Česká akciová společnost DEL a.s. ze Žďáru nad Sázavou se zabývá automatizací výroby, robotizací a elektrotechnikou. Vznikla v roce 1995. Ve svém výrobním programu společnost uplatňuje nejnovější poznatky z oblasti vědy a výzkumu. V roce 2017 se stala zakládajícím partnerem Národního centra průmyslu 4.0 sdružujícího akademické a výzkumné instituce, průmyslové firmy a profesní organizace. Nyní společnost DEL a.s. zaměstnává více než 300 lidí a je regionálním leaderem v oboru. Od konce roku 2016 je společnost DEL majitelem NES Nová Dubnica, SK.