„Zrealizovali jsme především opravy ubytovacího a sociálního zázemí. Investovali jsme také do moderního vybavení kuchyně. A chtěli bychom letos dokončit i úpravy obslužných cest, osvětlení, zeleně či rekonstrukce interiéru obou hotelových budov," uvedl majitel westernového městečka Libor Šikl.

S přestavbou areálu se začalo už v loňském roce. „Letos v ní pokračujeme, čeká nás ještě hodně práce. A musíme také počkat, až budeme mít pohromadě potřebné investice. Náš areál je poměrně velký, je v něm stále co opravovat. Připravujeme i obnovu samotného westernového městečka, zvláště některých interiérů. Například kavárna potřebuje nové posezení," popsala plány manažerka společnosti Eva Černá.

Historie Šiklandu sahá do poloviny devadesátých let minulého století. „Začínali jsme tak, že byl areál pro veřejnost otevřen pouze o letních prázdninách. Už patnáct let ale děláme celoroční firemní akce. Nyní bychom chtěli nabídnout možnost celoročního pobytu také pro širokou veřejnost. Již vloni jsme na konci sezony zrealizovali silvestrovský pobyt, při němž návštěvníky čekaly nejrůznější aktivity jak interiérové, tak i exteriérové. Patřily mezi ně například animační programy nebo zábavné večery. A velmi atraktivní bylo také ranní krmení bizonů," popsala první „vlaštovku" zaměřenou na širokou veřejnost Eva Černá.

Majitel westernového městečka chystá i další novinky pro návštěvníky, kteří využijí nabídky dlouhodobějšího pobytu.

„Plánujeme rozšířit služby hotelového resortu o kvalitní zážitkovou restauraci a propojit obě budovy další částí, ve které bude bar a posezení. Návštěvníci se tak také pohodlně dostanou z jedné budovy do druhé. V delším výhledu je pak plánováno i rozšíření wellness zázemí a konferenčních prostor," prozradil Libor Šikl.

Změny letos zaznamenají také návštěvníci strašidelného zámku Draxmoor, který byl z bývalé sýpky vybudován v nedaleké Dolní Rožínce.

„Novinkou v tomto roce je zastřešená hala se stylovým designem pro posezení, na kterou bude navazovat občerstvení. Rozšíříme rovněž nabídku aktivit pro děti, včetně skákacího hradu. Nově tam přibude i zrcadlový labyrint, v plánu je i rozšíření expozic v inte-riérech. A změnu dozná také 3D kino. To plánujeme rozšířit o jednu dimenzi pohyblivými sedačkami," potvrdila Eva Černá.