Provozovatelé zimních areálů totiž sázejí na jistotu a po dvou prodělečných zimách rozhodně nemíní odradit zákazníky zvýšení cen jízdného.

„Konkurence je veliká a lidé každé zdražení vnímají. Musíme se snažit přitáhnout zájemce jak špičkovými službami, tak i příznivými cenami,“ poznamenal správce vleku v Novém Jimramově Petr Chlubna.

Letos se na jimramovské sjezdovce objeví nové dělo, které bylo získáno díky dotaci kraje Vysočina. „A aby se velcí a malí více pobavili, na sjezdovce jim přichystáme nový skok,“ doplnil Chlubna.

Nové toalety, sněžné dělo a opravené parkoviště včetně příjezdových ploch přibudou v zimě ve skiareálu na novoměstském Harusově kopci. Výše jízdného zůstane vesměs stejná, levněji si však letos zalyžují děti. „Jízdné pro děti chceme snížit, ale detaily ještě musíme doladit,“ potvrdil správce Karel Klapač.

Instalace nové chladící věže, zpevnění parkoviště a úpravy prostoru pod vlekem. Tomu se nyní věnují na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. „Jinak na nic převratného, nejsou peníze. Ceny budou zhruba stejné jako loni, ke čtyřem tarifům časového jízdného chceme přidat ještě další dva – na hodinu a na dvě hodiny jízdy,“ uvedl Jiří Pálka.

Dvě zimy bez sněhu

Ve Svratce na letošek chystali snowtubing a nový dětský vlek, ale vzlehledem k ekonomické situaci si na ně budou muset lyžaři ještě nějakou dobu počkat. „Po dvou hodně špatných sezonách se toho moc vymyslet nedá. Ceny ale zůstanou stejné jako loni, stejně jako otvírací doba,“ přislíbil Zdeněk Holemář ze skiareálu ve Svratce.

Více novinek mohou zájemci o lyžování letos očekávat na sjezdovce v Dalečíně. „K informačnímu centru letos přibude ubytování – dva apartmány po čtyřech místech včetně příslušenství. Můžeme slíbit více sněhu, budeme mít jedno dělo navíc. a upravenou čerpací stanici. A doufám, že letos uvedeme do provozu loni nespuštěný dětský vlek včetně lyžařské školy pro nejmenší,“ přiblížil Ivo Doležal z provozující společnosti Interski.

Vylepšení s sebou ponesou mírné zvýšení ceny. „Moc to nebude, podražíme tak o padesát haléřů,“ dodal Doležal.

---------------

Předběžné ceny jízdného 2008/2009

Harusův kopec, Nové Město – 100 bodů za 100Kč, 1 jízda za 14 bodů
sjezdovka Dalečín – skipas 220 bodů za 100 korun, 1 jízda 20-22 bodů
skiareál Svratka – 100 bodů za 100 korun, 1 jízda 9-10 bodů
skiareál Nový Jimramov – 100 bodů za 100 korun, 1 jízda 9-10 bodů