Prodejci rozbalí své stánky již tradičně v parku na Vratislavově náměstí v osm hodin. Konec je naplánovaný na pravé poledne. „Lidé se mohou těšit na bohatý sortiment kytiček, bylinek, venkovních okrasných keřů a otuženou sadbu zeleniny.

Z teplomilných druhů to budou roubované okurky, polní salátovky, nakládačky, rajčata keříčková balkonová, tyčková, třešňová, rybízová, papriky, cukety, hokaido, patizony a další,“ vyjmenovala Petra Tomášková z Horáckého muzea, které novoměstské farmářské trhy pravidelně organizuje.

Osvobození Nového Města na Moravě.
Nové Město osvobodila Malinovského armáda, vzpomíná profesorka Černá

„S příchodem jara se do našeho města vrací bio dobroty z kozího mléka. Dále na trhu návštěvníci najdou Milovské perníčky a pralinky, Chutě z Chotě, masné výrobky z Fryšavy a Třebíče, vejce a drůbež ze Zlatkova, pečivo od Kejvala a Slonků, masné a mléčné výrobky z Netína, Janečkovy a Prosetínské trubičky, brambory z Poděšína, mléčné výrobky Zemědělského družstva Březiny, krůtí maso Zelenka, slovenské sýry a uzeniny Mipotex, Davídkovo koření, utopence z Hastrmanky, ovocná vína Jany Plocrové, med a medové produkty Včelařství Babákov nebo rakytníkové výrobky,“ doplnila.

I v případě farmářských trhů ale platí státem nařízená bezpečnostní opatření. Nakupující i prodejci musí dbát na dodržování rozestupů a samozřejmostí budou i roušky. „A prodejci budou vybavení rukavicemi a desinfekcí,“ poznamenala Tomášková.