Prodejci rozbalí své stánky již tradičně v parku na Vratislavově náměstí v osm hodin. Konec je naplánovaný na pravé poledne. „Lidé se mohou těšit na bohatý sortiment kytiček, bylinek, venkovních okrasných keřů a otuženou sadbu zeleniny.

Z teplomilných druhů to budou roubované okurky, polní salátovky, nakládačky, rajčata keříčková balkonová, tyčková, třešňová, rybízová, papriky, cukety, hokaido, patizony a další,“ vyjmenovala Petra Tomášková z Horáckého muzea, které novoměstské farmářské trhy pravidelně organizuje.

„S příchodem jara se do našeho města vrací bio dobroty z kozího mléka. Dále na trhu návštěvníci najdou Milovské perníčky a pralinky, Chutě z Chotě, masné výrobky z Fryšavy a Třebíče, vejce a drůbež ze Zlatkova, pečivo od Kejvala a Slonků, masné a mléčné výrobky z Netína, Janečkovy a Prosetínské trubičky, brambory z Poděšína, mléčné výrobky Zemědělského družstva Březiny, krůtí maso Zelenka, slovenské sýry a uzeniny Mipotex, Davídkovo koření, utopence z Hastrmanky, ovocná vína Jany Plocrové, med a medové produkty Včelařství Babákov nebo rakytníkové výrobky,“ doplnila.

I v případě farmářských trhů ale platí státem nařízená bezpečnostní opatření. Nakupující i prodejci musí dbát na dodržování rozestupů a samozřejmostí budou i roušky. „A prodejci budou vybavení rukavicemi a desinfekcí,“ poznamenala Tomášková.