„Zchátralé budovy budou zbourány a stavba nových objektů by měla začít ve druhé polovině příštího roku,“ potvrdil projektový manažer společnosti Radan Kamenický.

Investorská a developerská skupina koupila areál s rozlohou dvaadvacet tisíc metrů čtverečních za sedmnáct a půl milionu korun. „Máme v plánu tam postavit polyfunkční objekty pro komerční využití a ty dále pronajímat,“ upřesnil Radan Kamenický.

V místě bývalé továrny vznikne supermarket obklopený dalšími obchody. Doplní je byty a kanceláře, ale to pouze v případě, že o ně ve městě bude zájem. Investor nyní řeší dopravní napojení zóny. Chodci by se do ní měli dostávat po starém mostě z náměstí. Pro auta bude zřejmě potřeba postavit nový most před soutokem říčky Balinky s Oslavou.

Radnice by navíc ráda viděla propojení zóny zeleným pásem s nedalekým centrem ekologické výchovy Ostrůvek. „Budeme o tom s novými majiteli ještě jednat,“ potvrdil tajemník úřadu Stanislav Rosa Dalším tématem rozhovorů mezi CPI Group a radnicí bude počet parkovacích míst v bezprostřední blízkosti náměstí.

CPI Group se zabývá developerskou činností, správou nemovitostí a investičním a finančním poradenstvím.Vlastní již tři opuštěné výrobní objekty, které chce přestavět. Kromě Svitu ve Velkém Meziříčí to je bývalá strojírenská firma v Pardubicích a areál brněnské Zbrojovky.