Po dvanácti letech tak vystřídá dosavadního distributora, jímž byla společnost Ransomes and Jacobsen.

„Náš nový obchodní partner je distributorem mnoha technologií v oblasti zemědělství, strojírenství, komunální techniky, protipožárních systémů a dalších zařízení ve Velké Británii. Na trhu působí od roku 1832 a v dnešní době provozuje 13 poboček s více než 500 zaměstnanci. Dosahuje obratu přesahující 140 miliónů liber," uvedla Pavlína Nováková ze společnosti Dvořák – svahové sekačky.

Sekačky, které firma vyrábí ve svém novém podniku v Pohledu, nabízí a prodává ve Velké Británii společnost T H White již několik let. „Nicméně až nyní se stává naším výhradním distributorem," podotkla dále Nováková.

Spolumajitel a ředitel společnosti T H White Alex Scott označil svahové sekačky za unikátní český výrobek. „Je mi velkým potěšením, že jsme mohli zahájit spolupráci Lubomírem Dvořákem, tedy s člověkem, který přivedl na svět tak úžasný produkt," nechal se slyšet Scott a zdůraznil, že věří v úspěšnou a dlouhodobou spolupráci, která bude korunována nárůstem prodejů svahových sekaček na britském a irském trhu.

Sekačky pojmenované Spider dokážou udržovat prudké svahy, které se dřív daly sekat jen křovinořezem. Jejich výroba začala v roce 2004. Sekačky firma v současné době vyváží do více než čtyřiceti zemí celého světa. Není bez zajímavosti, že společnost Dvořák – svahové sekačky uvedla na trh i sekačku se záběrem 230 centimetrů. Za hodinu je schopna posekat plochu o rozloze dvou hektarů a je vybavena i sedadlem pro obsluhu. Hodí se především na údržbu trávníků kolem letišť a přehrad. Zvládne i sklon do 40 stupňů.