„Ve středu, na základě rozhodnutí představenstva, jím byl jmenován Petr Scheib ze Sněžného. Vyhrál ve výběrovém řízení, které bylo poměrně náročné a přihlásilo se do něj celkem jedenáct lidí," potvrdil místopředseda představenstva Sattu a zároveň novoměstský starosta Michal Šmarda. Podle jeho slov byl Petr Scheib vybrán jako nejvhodnější kandidát zejména proto, že má již dlouhodobé manažerské zkušenosti.

„Pracoval v soukromém sektoru v příbuzném oboru. V zahraniční firmě, která má u nás zastoupení," upřesnil Šmarda.

Sedmatřicetiletý Petr Scheib ze Sněžného zaujal hodnotící komisi mimo jiné i svou koncepcí, kterou musel k výběrovému řízení předložit. „Uvedl jsem v ní svou dlouhodobou vizi řízení společnosti, kam by měl Satt směřovat. Detaily bych si ale raději nechal pro sebe," vyjádřil se nový ředitel Sattu.

S nástupem do nového místa ale zatím Petr Scheib nespěchá. „Ještě nemám ani uzavřenou smlouvu se Sattem. Navíc jsem stále zaměstnaný, takže budu muset nejdříve podat výpověď. Nechci předbíhat událostem, bude to možná až v červnu," podotkl Scheib.

Výběrové řízení na šéfa Sattu bylo vyhlášeno už podruhé. Poprvé se uskutečnilo v prosinci, ovšem na základě požadavků žďárských radních, došlo k jeho zrušení.

„Názory radních tehdy nebyly úplně jednotné, ale podle většiny byl předchozí konkurz vyhlášen v poněkud nešťastném období. Bylo to v době voleb a politika tam prosákla o něco více, než bylo zdrávo. Uchazečů se také tolik nepřihlásilo, výběrové řízení nebylo natolik prezentováno, jak by si zasloužilo. To byly hlavní důvody, proč jsme požádali o jeho zrušení," připomenul důvody opakování výběrového řízení žďárský radní Radek Černý.

Do prosincového konkurzu se přihlásilo šest kandidátů. V novém výběrovém řízení se jejich počet takřka zdvojnásobil. Mezi uchazeči o post šéfa Sattu byl v obou výběrech i bývalý starosta a místostarosta Žďáru Jaromír Brychta, místo se mu však získat nepodařilo.

-----------------

Satt, a.s.

Složení představenstva:

Jaromír Brychta (předseda představenstva), Vladimír Novotný a Miloš Jirman zástupci Žďáru nad Sázavou, Michal Šmarda (místopředseda představenstva) Nové Město na Moravě, Radovan Necid Velké Meziříčí, Zdeněk Horák Dolní Rožínka.

Akcionáři:

Dolní Rožínka 8,5 %

Nové Město na Moravě 14,9 %

Velké Meziříčí 14,9 %

Žďár nad Sázavou 61,7 %

Hlavním předmětem podnikání společnosti Satt je výroba a rozvod tepelné energie a výroba elektřiny. Podniká ale také v telekomunikacích a provozuje kabelovou televizi. Satt patří mezi nejstabilnější firmy v České republice, získal certifikát v hodnocení Czech top 100.