Přitvrdit na konkurečním poli a rozšířit své působení chtějí firmy ve žďárské průmyslové zóně Jamská. Cooper Standard Automotive, který ve Žďáře nad Sázavou vyrábí potrubní systémy pro automobily, chce letos postavit další halu. „Podnik zavádí produkci dalších výrobků pro nové automobilové trhy,“ vysvětlil nutnost rozšíření provozu jednatel Jiří Gajdošík. Výroba v nových prostorách by mohla začít v září. „Firma by měla nabrat až 400 nových zaměstnanců,“ podotkl starosta Jaromír Brychta.

Ještě v tomto chce v Jamské investovat také firma Vamamfil - specialista na skaní technických vláken s holandským kapitálem. „Pokud stavební úřad zařadí vyšší rychlost, tak věříme, že ještě letos vznikne nová hala. V souvislosti s tím pochopitelně počítáme i s náborem nových pracovníků, mělo by jich být kolem padesáti,“ vyjádřil se prokurista firmy Milan Víška.

Koupí pozemky

Viditelný rozvoj se v několika příštích letech se také očekává v ulici Brněnská. Tam se rozšiřují firmy Ampo a Aworld, pro které doporučujeme odprodej sousedních pozemků pro rozšíření výroby a vybudování technického zázemí.

Loni na podzim otevřel v průmyslové zóně svou pobočku výrobce zdravotnických materiálů Arrow a zaměstnal prvních 120 pracovníků. „V budoucnu by jich zde mohlo pracovat až pět set. Závisí to ale na vývoji trhu zejména v Evropě, pro který jsme hlavním dodavatelem,“ uvedl ředitel Arrow International ČR Otakar Hons.