Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přibyslavské ACO prožilo velký svátek

Přibyslav – Dvacáté výročí přerodu zaostalých dílen Agrostroje v moderní firmu ACO Industries v sobotu oslavili její zaměstnanci, rodinní příslušníci a hosté.

27.5.2013
SDÍLEJ:

V tovární hale. Významný průmyslník Hans-Julius Ahlmann, který do rozvoje závodu ACO Industries v Přibyslavi za 20 let investoval 850 mil. korun, ocenil práci všech 560 zaměstnanců. Průmyslník je na snímku s dělníkem Karlem Plíhalem.Foto: Ivo Havlík

Všechny srdečně pozdravil jeden z největších německých průmyslníků, Hans – Julius Ahlmann, který v Přibyslavi v roce 1993 koupil neperspektivní montovnu rozmetačů chlévské mrvy s šedesáti dělníky, postupně do ní investoval 850 milionů korun a dnes dává práci 560 lidem.

Ahlmannovo průmyslové impérium má 36 výrobních míst ve dvanácti zemích světa a přibyslavský závod si drží jedno z páteřních postavení.

„Cílem zdejšího ředitele Jana Císka, manažerů, dělníků a techniků je stát se světovým lídrem v oblasti vnitřních nerezových drenážních systémů pro potravinářské závody celého světa a kuchyně největších hotelů. V této produkci má ACO už nyní vedoucí postavení a ještě existuje prostor pro expanzi. Jsem přesvědčen, že přibyslavský závod má před sebou skvělou budoucnost. Hnací silou mohou být pouze lidé a zdejší tým je velice profesionální a má velkou motivaci," řekl Ahlmann a vyjmenoval, kam všude přibyslavská produkce v nejbližší době půjde.

Například na olympijské stadiony v ruské Soči a brazilském Rio de Janeiru. Mekka, rodiště Mohameda a nejsvětější město islámu, kam přijíždí až tři miliony poutníků, z Přibyslavi dostane nerezové toalety. Každou hodinu v nich na nejvyšší hygienické úrovni své tělesné potřeby vykoná až 130 tisíc lidí.

Německý kapitál a česká šikovnost

Dvacetiletí úspěšného příběhu ACO Přibyslav – pod takovým názvem se oslavy konaly. Proč tento příběh, na rozdíl od jiných, dopadl dobře, Ahlmann vidí ve spojení německého kapitálu, globálních kontaktů, české šikovnosti a spolehlivosti. „Vloni jsme zpracovali 2,5 milionů kg nerezové ocele, vyrobili zboží v hodnotě miliardy korun, naše výrobky byly expedovány do 40 zemí světa," uvedl přibyslavský ředitel Jan Císek a upozornil na nebývale nízkou, pouze tříprocentní,  míru fluktuace zaměstnanců ACO.

Oslavy s bohatým programem se konaly na nádvoří továrny v citelném chladnu a za dešťových přeháněk.

Návštěvníky mimo jiné zaujaly fotograficky a textově výborně zpracované pracovní a životní příběhy 13 přibyslavských dělníků a techniků – siláka Radka Wasserbauera, směnového předáka a záchrance života Martina Líbala, údržbáře Václava Fruhbauera, chemika Jaroslava Štěpána, personalistky Jitky Henzlové, účtařky Hany Ondráčkové, prvního jednatele Jiřího Haberleho, technického vizionáře Jiřího Kaislera, konstruktéra Michaela Omese, který se do ACO vrátil z postu místostarosty přibyslavské radnice, technologa Jaroslava Melouna, operátora CNC strojů a cyklistického světoběžníka Pavla Dvořáka, zámečníka Jiřího Geista, který pracuje jen levou rukou, protože o pravou úrazem přišel, a rovněž zámečníka Bohuslava Eliáše, ten se v Nížkově úspěšně zhostil nečekané role gynekologa, když jeho sestra náhle začala rodit.

Ivo Havlík

Autor: Redakce

27.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vedení žďárské radnice chce lidem více zpřístupnit část Sázavy.
6

Bude se po řece plout na lodičkách? Jednání zatím nejsou konkrétní

Kniha Vyprávěnky o panence Lence od Josefa Havlíka má za sebou slavnostní křest. Publikace vyšla v nákladu 150 výtisků.
24

Vyprávěnky o panence Lence pokřtila i Beata Rajská

Na výživném dluží 200 tisíc korun

Žďár nad Sázavou – Z přečinu zanedbání povinné výživy je podezřelý čtyřicetiletý muž ze Žďáru nad Sázavou.

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října. (Pro lepší čitelnost klikněte do grafiky)

Mošt je nejen vitaminovou bombou, ale také základem pro jablečné víno

Habří – Přišel podzim a spolu s ním i sklizeň všeho, co se v našem kraji urodilo. Meruňky a broskve stejně jako hroznové víno se na Vysočině moc často netrhají, zato jablka odedávna byly a dodnes jsou naším nejčastějším ovocem. V Habří, malé vesničce na Bystřicku, se jablka každoročně nejen sbírají a uskladňují, ale také zpracovávají.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení