Supermarket má vzniknout ve Vlkovské ulici, u čerpací stanice Bítešské dopravní společnosti. Pokud se tam Billa rozhodne prodejnu vybudovat, příští rok v létě by v ní místní už měli nakupovat.

„Záměr je teď v konečné fázi detailního posuzování. Uvidíme, zda dojdou optimistické záměry naplnění," řekl starosta Vlček. Místo ve Vlkovské ulici je ze strany města pro stavbu prodejny připravené.

„Všechno jsme udělali při rekonstrukci Vlkovské ulice, ať už jde o nové chodníky, veřejné osvětlení, přechody pro chodce či autobusové zastávky," popsal Milan Vlček s tím, že Bítešští o prodejnu některého z velkých řetězců usilují už několik let.

„Myslím, že v tom, že bychom supermarket ve městě rozhodně uvítali, jsme všichni zajedno," řekl opoziční zastupitel Miroslav Báňa.

Místním by nový obchod přinesl hlavně novou možnost nakupování levnějšího zboží, za jakým teď jezdí do Velkého Meziříčí nebo Brna. „Umím si tu představit i dva supermarkety, i když podle řetězců, co se o Bíteš zajímaly, není město na dva takové obchody nastavené," řekl starosta Vlček.

„Také by to byla konkurence pro místní malé obchody, to by bylo podle mě dobré," míní jeden z místních František Dvořák. „O supermarketu se tady mluví už hodně dlouho, ale kdo ví, jak to dopadne," dodal muž z Bíteše.

Na radnici ale už slyšeli i názor, že supermarkety ničí drobné živnostníky. „Jako zákazník bych tady bral i tři tyto obchody. Jako starosta a Bítešan bych si jich ale přál jen takový počet, aby neničily malé obchodníky," řekl Vlček.

Báňa možný vliv existence velkoprodejny na činnost místních živnostníků nevnímá negativně. „Nevidím to jako problém. Lidé po supermarketu volají, kvůli tomu město začalo plánovat jeho výstavbu," sdělil Báňa. „Řešili jsme to v rámci změny územního plánu už před deseti lety," dodal zastupitel Báňa, který byl v předminulém volebním období bítešským starostou. 

Město postupně pro supermarket vyčlenilo čtyři lokality. Podle starosty Vlčka Bíteš dlouhodobě podporuje jeho stavbu právě v ulici Vlkovská.

„Rozdílné stanovisko ale vedení města zastává v případě investiční skupiny, která projektuje supermarket na loukách pod náměstím. Tito developeři nebyli dosud ochotni akceptovat požadavky města na začlenění stavby do problematické záplavové lokality u potoka Bítýška, na velikost i vzhled objektu ani na dopravní napojení do prostoru křižovatky ulic Jihlavská, Kpt. Jaroše a Hybešova," připomněl starosta Vlček. „I když je tam supermarket v souladu s územním plánem, raději bychom v té lokalitě viděli klidovou zónu pro obyvatele města, volnočasový koridor pro oddych. Také si myslíme, že budovat v bezprostřední blízkosti náměstí supermarket běžného typu není dobré proto, že odvede i lidi z náměstí," poznamenal ještě Milan Vlček.

O výstavbě prodejny se uvažovalo například i v lokalitách Pod Spravedlností nebo v Růžové ulici, za křižovatkou za Masarykovým náměstím. Tam měl zájem o zbudování prodejny řetězec Tesco, ale jednání už ukončil.