„Půjde především o strojírenské a elektrotechnické firmy,“ uvedl starosta Velkého Meziříčí František Bradáč.

Průmyslová zóna je plná

A proč podniky staví své firmy na soukromých a ne městských pozemcích? „Město už žádné vhodné prostory nemá, průmyslová zóna už je přeplněná,“ vysvětlil starosta.

Podle něho je lepší, když ve městě vznikne více firem menších rozměrů, než jeden gigantický podnik. „Když se rozhodne jedna malá společnost přesunout své sídlo do jiného města, není to až tak velký problém. Kdyby se to stalo ale u velkého podniku, přijde řada lidí o práci a jen těžko budou hledat jiné zaměstnání,“ uvedl František Bradáč.

Do Velkého Meziříčí by tak mohli nové podniky přitáhnout obyvatele z okolních vesnic. „U nás bude zájem hlavně o řemeslníky a ty tady schází. Nezaměstnanost ve městě je vůbec poměrně nízká. Pracovní příležitosti by tak mohli využít především lidé z obcí v blízkosti Velkého Meziříčí,“ nechal se slyšet starosta.

Rekonstrukce zchátralého areálu

Opravy se dočká také bývalý areál Svitu jen pár desítek metrů od Náměstí. Jeho vydražitelem se stala bývalá akciová společnost CPI Group z Prahy. „Budeme se snažit získat do této lokality obchodní řetězce Tesco, či Ahold. Samozřejmě vzniknou i další objekty občanské vybavenosti, a pokud bude zájem, uvažujeme i o výstavbě bytů,“ sdělil Radan Kamenický ze společnosti CPI Group.