Anglického investora zaujala Vysočina, ale ležák má mít ryze českou chuť

„Pro nás je potěšující to, že byla podepsána smlouva mezi městem Chotěboř a společností Pivotech o koupi pozemku. Navíc společnost chce na svoje produkty použít městský znak, což je pro město ta nejlepší reklama,“ pochvaluje si starosta Tomáš Škaryd.

Jediným majitelem společnosti je Ian Jeffery z Velké Británie, který se podle informací starosty mimo jiné zabývá i prodejem kvalitního českého piva v Evropě.

„Při hledání vhodné lokality ho nejvíc oslovila Vysočina. Po konzultaci se sládkem Oldřichem Zárubou a vstřícném jednání se starostou Tomášem Škarydem si vybral Chotěboř,“ upřesňuje spolupracovnice a tlumočnice společnosti Iva Cowley.

O lokalitě rozhodla nejen kvalita vody, dostupnost českých sladů, ale i lev v městském znaku, který jednoznačně určuje zemi původu piva. Pivovar bude vyrábět pivo českou technologií. Jakou, to upřesňuje sládek pivovaru Záruba: „Pivo bude vařeno z českého sladu žateckého chmele dvourmutovým způsobem. Hlavní kvašení bude probíhat v otevřených kádích na spilce a dokvašování v ležáckých tancích minimálně 50 dnů. Výsledkem bude pivo s jemnou chmelovou hořkostí a dobrou pěnivostí.“

Nově otevřený pivovar přinese do města další pracovní příležitosti. Zkrátka by neměli přijít ani chotěbořští pivaři, protože vedle pivovaru by měla stát i stylová restaurace.