Hospodaření skončilo s mírným přebytkem šest milionů, řekl starosta města Jaromír Brychta.

Město na stavby schválené ve střednědobém investičním plánu poslalo 170 milionů korun z privatizace bytového fondu a také přebytek hospodaření z minulých let. Ten činil přes 74 miliony korun a byl z převážné části tvořen převodem peněz z nedokončených staveb v roce 2005. Mimořádným kapitálovým příjmem rozpočtu bylo 20,4 milionu korun za prodej akcií České spořitelny, jichž město vlastnilo 31.400 kusů.

Celkové výdaje byly meziročně o 34 procenta vyšší, to je o 155 milionů. Nejvíce peněz město investovalo do rekonstrukce vodovodu a kanalizace, a to celkem 51,6 mil Kč, ostatní náklady byly spojené s opravami místních komunikací po provedené rekonstrukci.

Město investovalo především do budoucího rozvoje: třeba devět milionů do výkupu pozemků v průmyslové zóně, do sítí pro bytovou výstavbu na sídlišti Klafar II téměř 30 milionů. Za 14,5 milionu koupilo budovu České pojišťovny. Na dokončení rozšíření hřbitova na Zelené hoře dalo 13,5 milionu, na nástavbu domu s pečovatelskou službou téměř 13 milionů a přestavba bývalé budovy městského úřadu na služebnu městské policie stála téměř šest milionů. Cyklostezka do Polničky vyšla na celkem 13 milionů.

Město ke konci roku dlužilo 54 milionů korun, z toho asi polovinu na úvěrech na tři etapy rekonstrukce komunikací ve čtvrti Vysočany. "Podíl dluhové služby města činí 5,94 procenta, což znamená, že město není výrazně zadluženo a je schopno své závazky splácet, což potvrzuje i ratingové hodnocení," řekla vedoucí finančního odboru radnice Jitka Vácová.