PBS v roce 2018 uvedla na trh dva nové typy proudových motorů v kategorii tahu 900 a 1500 Newtonů a rozšířila tak svoji řadu proudových motorů na pět typů v rozmezí od 200 do 1500 Newtonů tahu. S ucelenou řadou proudových motorů rozšířenou o nabídku turbovrtulových a turbohřídelových pohonných jednotek plánuje společnost vstoupit na indický trh bezpilotních aplikací.

„Jsme připraveni splnit indická kritéria pro import, přičemž aktuálně si definujeme nutné kroky vedoucí k rozvoji obchodu s Indickou republikou. Nejedná se však o naši první zkušenost na indickém trhu,“ okomentoval ředitel divize letecké techniky PBS Roman Kolka. „V Indii v současné době létá 151 vrtulníků Mi-17 s našimi pomocnými energetickými jednotkami (APU) Safír 5K/G MI, které startují hlavní motory vrtulníku a dodávají elektrickou energii pro jeho předletovou přípravu,“ upřesnil Kolka.

„Naši dosavadní úspěšnou spolupráci bychom rádi rozšířili také s výrobci různých typů bezpilotních letounů, které na indickém trhu podobně jako na dalších významných světových trzích zažívají prudký vzestup. V letectví působíme přes 50 let a celosvětově jsme dodali již více než tisíc proudových motorů a přes 4000 APU. Máme tak rozsáhlé zkušenosti jak s vlastní turbínovou technologií, tak také se zástavbou do různých typů letounů,“ dodal ředitel.