V Pěstitelské pálenici Pacov začali pálit třešně, meruňky, ale i jiné ovoce už 1. srpna. „Teď jsme v tom nejlepším, ovoce je hodně. Tady na Vysočině totiž sezona začíná trošku později. Všem to tedy později dozrává a všem to i později dokvasí," informoval a zároveň zhodnotil zájem o pálení ovoce v letošní sezoně majitel pacovské pálenice Pavel Vaněk.

Prozradil také, že zatím vypálil zhruba tři sta litrů pálenky. „V seznamu mám zapsaných řádově asi sto padesát záznamů. Někdy se stane, že někdo toho má opravdu hodně, tak to třeba rozepíšeme i nadvakrát, ale počet zákazníků zhruba sedí," odhadoval Pavel Vaněk.

Jako každý rok v pacovské palírně ze zkvašeného ovoce proměňují kořalku ještěv dubnu. „Když je teplý podzim, tak je ovoce mraky v listopadu a pak je v prosinci volněji. Teď ale hodně lidí chodilo jak v listopadu, tak v prosinci, takže si myslím, že letošní sezona je s tou loňskou zhruba srovnatelná. Hodně lidí se ale ještě chodí ptát a chodí měřit vzorky. Za celou letošní sezonu bude nakonec možná i více ovoce než loni," porovnal sezony Pavel Vaněk. Dodal také, že sezonu pálení ukončuje tradičně začátkem května.

Do pacovské pěstitelské pálenice lidé nejčastěji vozí kvas ze švestek. „Lidé si nejraději nakládají švestky. Je to pro ně lepší, snadněji se jim nakládají než třeba jablka. Na ty už musí mít nějaký šrotovník," prozradil Vaněk.

Během čtrnácti dní vypukne sezona také v želivské palírně. „Letos je sezona poměrně slušná. Největší nápor zákazníků ale očekáváme až tak za dva týdny. Mezi nejsilnější měsíce, co se návštěvnosti v naší palírně týče, však patří i leden," přemítal majitel Palírny Želiv Josef Veleta, kdy želivskou palírnu navštěvuje tradičně nejvíce lidí.

Zkvašené ovoce k vypálení zatím do Palírny Želiv přivezlo kolem dvou set zákazníků.

„Od začátku letošní se-zony jsme zatím vypálili zhruba dva tisíce litrů," řekl Veleta s tím, že letos je to takový lepší průměr. Loňská sezona prý byla nadprůměrná.