„Ve Žďáře budeme mít kontaktní centrum. První výběrová řízení už proběhla, rádi bychom otevřeli v listopadu. Začneme teď zhruba s dvace ti zaměstnanci, ale postupně chceme další projekty, a tedy i pracovníky, přidávat. Během dvou let bychom rádi zaměstnali asi sto až sto dvacet lidí," informovala Michaela Rýdlová, personální manažerka firmy ComGate.

Firma, která na českém trhu působí od roku 2002 a zaměstnává v současnosti přes tři sta lidí, podniká v oblastech interaktivního marketinku, logistiky, IT technologií či platebních řešení. Jaké pracovníky nyní ve Žďáře vybírá? „Budou to telefonní operátoři," uvedla Michaela Rýdlová.

ComGate poskytuje jednotlivé služby i celková řešení šitá klientům podle požadavků „na míru". „Svým klientům nabízíme služby, neprodáváme zboží," upřesnila Rýdlová.

Firma se věnuje aktivnímu a pasivnímu telemarketingu či takzvaným „back office" činnostem. „O aktivním telemarketingu mluvíme, pokud operátor telefonuje zákazníkovi, o pasivním, když hovoří s klientem, který volá například na zákaznickou linku. Back office činností rozumíme administrativní činnost, kdy pracovník není přímo v kontaktu se zákazníkem," vysvětlila Michaela Rýdlová.

Uchazeči o místo ve žďárské pobočce ComGate nemusí splňovat speciální kritéria, firma nevyžaduje ani praxi. „Záleží nám především na tom, aby naši pracovníci měli dobré komunikační dovednosti, to je hlavní předpoklad. Hledáme lidi, kteří mají drajv, švih, nebojí se mluvit. Měli by také ovládat práci s počítačem, být aktivní a mít chuť do práce. Vše ostatní je už naučíme," dodala Rýdlová.

Jak personalistka ComGate doplnila, nabízí firma práci v jednosměnném denním provozu, zaměstnance přijímá i na zkrácený úvazek.

Žďárští radní příchod nového zaměstnavatele do Žďáru vítají. „Je to možnost uplatnění pro lidi, co obecně hůře práci shánějí. Kromě maminek s mladšími dětmi jsou to často absolventi nebo handicapovaní," řekl radní Martin Mrkos. „Oceňujeme také, že jde o firmu s výbornou reputací, která pracuje pro více než osm set klientů," dodal starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.

Možnost práce na zkrácený úvazek u nového žďárského zaměstnavatele kvitují i na pracovním úřadě. „Určitě je to nabídka vítaná, kratší úvazky jsou stále tím hlavním, co ve žďárském okrese na trhu práce chybí. I když se nabídky objevují, je jich stále málo. Dalším pozitivem jsou nové příležitosti pro osoby se zdravotním postižením. Jako matky s dětmi i tato skupina lidí hledá práci obtížně i v obdobích, kdy podíl nezaměstnaných klesá," sdělila Alena Zavadilová, ředitelka úřadu práce ve Žďáře.

Žďárský okres má na Vysočině druhou nejvyšší míru nezaměstnanosti, v září to bylo v okrese 5,9 a ve městě Žďár nad Sázavou 5,3 procenta.

Kde bude nový investor ve Žďáře sídlit, se zatím neví. „Vybíráme prostory z několika možností, rozhodnuto ale bude zřejmě do konce příštího týdne," dodala personalistka ComGate Michaela Rýdlová.