Kdo si chce jít v noci v Jihlavě nakoupit do nějakého většího marketu, má smůlu. Jediný hypermarket s nepřetržitou otevírací dobou v Jihlavě Tesco, totiž změnil otevírací dobu. Podle mluvčího společnosti Tesco Jiřího Marečka se tak Tesco rozhodlo kvůli tomu, že příliš lidí nonstop služeb Tesca v Jihlavě nevyužívalo.

„Jihlavské Tesco jsme otevírali před více než deseti lety a otevírací doba byla nepřetržitá. Na základě zkušeností s nákupním chováním, které ukázalo, že Jihlavané noční a brzké ranní hodiny k nákupu téměř nevyužívají, jsme se rozhodli otevírací dobu změnit," potvrdil Jiří Mareček.

Od 21. října je tedy v Tescu nová otevírací doba, a to od šesti hodin ráno do půlnoci. Společnost Tesco však ke zrušení nonstop otevírací doby svých hypermarketů přistoupila plošně. Dříve byla drtivá většina Tesco hypermarketů v Česku otevřena nonstop. Nyní je poměr obrácený, nonstop otevírací dobu má už jen poměrně málo Tesco hypermarketů. Na noc zavírají třeba i některé pražské hypermarkety této společnosti.

Že jihlavské Tesco také zavírá, se však příliš nezamlouvá dvaadvacetiletému Janu Koumarovi, který hlavně v pátek nebo v sobotu brzy ráno Tesco navštěvoval. „No, co vám budu povídat, prostě když se jdete někam s přáteli bavit a vracíte se z diskotéky, tak máte hlad. Tesco jsme proto pravidelně navštěvovali, třeba okolo té čtvrté ráno. Bylo pro nás zklamáním, když jsme zjistili, že už nefunguje nonstop," přiznal Koumar.

Zároveň ale dodal, že se tam v brzkých ranních hodinách opravdu moc zákazníků nepohybovalo. „Spolu s námi tam většinou byli také lidé, kteří se vraceli z nějaké party," usmál se Koumar.

Podle Martiny Fučíkové, která žila několik let v Rakousku, je nonstop otevírací doba v Česku rozmazleností. „V Rakousku se obchody zavřou v sobotu ve dvanáct a nikdo hlady přes víkend neumře. To, že by tam jel nějaký velký market nonstop, neexistuje, možná tak nějaké menší večerky," vyjádřila se.

Počet zaměstnanců, kteří v Tescu pracují, se kvůli změně otevírací doby nezměnil. „Zaměstnanci se budou více věnovat kvalitě obsluhy," poznamenal mluvčí Tesca.

Nepřetržitě tak mají v Jihlavě otevřeno čerpací stanice, jednou z nich je i čerpací stanice hypermarketu Tesco.

Hned po Tescu mají nejdelší otevírací dobu v Jihlavě hypermarket Kaufland a hypermarket Albert, dále pak hypermarket Interspar.