„Nemá sládka, celou výrobu piva řídí počítač," řekl zástupce provozovatele Adam Škorpík. „Jinde je sládek, a ten ovládá počítač. Tady je to obráceně – počítač říká obsluze, co má dělat," řekl Škorpík.

Automatizovaný pivovar má podle něj výhodu v tom, že umožňuje uvařit pivo pokaždé stejně. „Největší riziko v systému je člověk," míní.

V Radešíně výrobu piva kontrolují senzory, celý projekt obsahuje přes sto padesát datových bodů, které jsou snímány. Chod pivovaru pak lze přes internet kontrolovat i ze vzdálených míst.

Chytrý systém se stará také o opakované využití tepelné energie. „Například teplo vzniklé při vaření piva odvádíme do ústředního topení a do sprch," uvedl Škorpík.

Majitelem hotelu je Adamův otec Miloslav Škorpík, který v Brně vybudoval firmu zabývající se i výrobou jednotek pro řízení chytrých domácností a různých jiných objektů. Dodává je do řady zemí. Tento systém řízení teď podnikatelé použili i ve svém pivovaru. Podle nich je to v pivovarnictví unikátní řešení.

Sdružení přátel piva na svém webu do minulého roku na Vysočině zaregistrovalo šestnáct minipivovarů. Nový radešínský pivovar s roční výrobní kapacitou 2000 hektolitrů stál včetně stavebních úprav šest milionů korun. V sortimentu už má jedenáct druhů piva. Navazuje na tradici pivovaru, který v Radešíně býval součástí zámeckého areálu.

V zámku dnes sídlí centrum propagující balonovou turistiku. Kvůli horkovzdušným balonům začala do Radešína původně jezdit i rodina majitele nynějšího Balónového hotelu.